Spotkanie z tłumaczką języka fińskiego Magdaleną Galińską

W dniu 22 stycznia 2018 r. studenci gdańskiej skandynawistyki linii fińskiej, z inicjatywy dr hab. Katarzyny Wojan, prof. nadzw., gościli Magdalenę Galińską, znaną tłumaczkę języka fińskiego, tłumacza rządowego, byłego wieloletniego pracownika Ambasady Finlandii w Warszawie, a także autorkę przekładu monografii naukowej prof. Raimo Pullata "Stosunki polsko-fińskie w okresie międzywojennym" (Warszawa 1998).

Tematem spotkania były kulisy pracy tłumacza. Magdalena Galińska podzieliła się ze studentami kierunku fińskiego fascynującymi doświadczeniami ze swej bogatej praktyki zawodowej, w niezwykle ciekawy sposób prezentując rolę tłumacza: w dyplomacji, w firmach fińskich działających na terenie Polski, na polskim rynku wydawniczym. Opowiedziała także o swojej wcześniejszej pracy naukowo-dydaktycznej na filologii fińskiej w Instytucie Skandynawistyki UAM w Poznaniu.

Zdjęcie w galerii

Data publikacji: piątek, 26. Styczeń 2018 - 11:12; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: piątek, 26. Styczeń 2018 - 11:13; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka