Wizyta studyjna prof. Ewy Czaplewskiej z Katedry Logopedii w Islandii

W dniach 25.10-28.10.2016 r. prof. UG dr hab. Ewa Czaplewska z Katedry Logopedii na Wydziale Filologicznym UG była gościem Heyrnar-og talmeinastöð íslands (National Hearing and Speech Institute of Iceland) w Reykjaviku. Zasadniczym celem wizyty studyjnej w Islandii, finansowanej ze środków Funduszu Stypendialnego i Szkoleniowego, było zbadanie możliwości współpracy naukowej związanej z profilem zburzeń językowych dzieci bilingwalnych.

Podczas wizyty prof. Czaplewska, oprócz obserwowania pracy terapeutów w Instytucie, odbyła szereg rozmów z naukowcami, psychologami, logopedami oraz innymi specjalistami zajmującymi się pomocą dzieciom ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Odwiedziła islandzkie przedszkole, szkołę oraz odpowiednik polskiej poradni psychologiczno-pedagogicznej. Była gościem dyrektorki szkoły polskiej, zwiedziła bibliotekę współfinansowaną przez Ambasadę RP w Reykjaviku.

Najbliższy rok akademicki będzie czasem intensywnej pracy zarówno nad przygotowaniem projektu naukowego, jak i poszukiwaniem źródeł finansowania szerszej współpracy Katedry Logopedii UG i National Hearing and Speech Institute of Iceland w Reykjaviku.

• Galeria zdjęć z Islandii:
Zdjęcie w galerii

Data publikacji: piątek, 4. Listopad 2016 - 11:59; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: piątek, 4. Listopad 2016 - 14:00; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka