Gdańsk: Rondo im. Güntera Grassa i Szkoła im. prof. Jerzego Sampa

Decyzją Rady Miasta Gdańska, rondo na skrzyżowaniu ulic Aldony i Wajdeloty w Gdańsku będzie nosiło imię Güntera Grassa. Z wnioskiem o nadanie imienia urodzonego w naszym mieście wybitnego pisarza, laureata Nagrody Nobla, Honorowego Obywatela Miasta Gdańska oraz Doctora Honoris Causa Uniwersytetu Gdańskiego (na wniosek Wydziału Filologiczno-Historycznego) wystąpiła Komisja Kultury Rady Miasta. Uchwałę w tej sprawie podjęli radni na październikowej sesji 27.10.2016r.

Radni Miasta Gdańska głosowali dziś także projekt nadania imienia Profesora Jerzego Sampa Szkole Podstawowej nr 86, przy ul. Wielkopolskiej w Gdańsku Ujeścisku. Profesor Jerzy Samp był historykiem literatury, wybitnym znawcą Pomorza, autorem baśni i legend pomorskich oraz ponad 30 książek naukowych i popularnonaukowych poświęconych literaturze i kulturze Pomorza ostatnich wieków. Urodził się w Gdańsku 23 marca 1951 roku, a swoje życie naukowe związał z Instytutem Filologii Polskiej na Wydziale Filologiczno-Historycznym, a później Filologicznym Uniwersytetu Gdańskiego. Był wielkim miłośnikiem Miasta Gdańska i jego dziejów.

Data publikacji: czwartek, 27. Październik 2016 - 14:34; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: czwartek, 27. Październik 2016 - 14:56; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka