Akademia Dokumentalna dla Seniorów

Cykl, który powstał z myślą o seniorach, obejmuje 14 tytułów. Po każdej projekcji zaplanowano dyskusję. Misją Akademii, która już 24 października 2016 r. rusza w Gdyńskim Centrum Filmowym, jest zainteresowanie widzów wszystkich pokoleń filmem dokumentalnym, gatunkiem kina niezwykle popularnym na świecie.

Cykl comiesięcznych spotkań został przygotowany specjalnie z myślą o seniorach. Jego trakcie zaprezentowane zostaną najlepsze filmy dokumentalne ostatnich lat połączone z otwartą dyskusją uczestników. Wśród poruszanych tematów znajdą się m.in. relacje między człowiekiem a naturą czy wpływ postępu cywilizacyjnego na poziom szczęścia. Będzie o pszczołach, o miłości, o lasach tropikalnych i o pamięci.

Spotkania po projekcji poprowadzą filmoznawczynie, doktorantki na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Gdańskiego i członkinie Pracowni Badań Produkcyjnych i Nowej Historii Kina, Paulina Pohl i Krystyna Weiher-Sitkiewicz.

Filmy, które trafią do programu Akademii, pochodzą z Millennium Docs Against Gravity Film Festiwal, jednego z największych festiwali filmów dokumentalnych na świecie, którego pierwsza trójmiejska edycja odbyła się w tym roku w Gdyńskim Centrum Filmowym i cieszyła się ogromnym powodzeniem widzów. Wtedy właśnie zainaugurowana została Akademia Dokumentalna dla Seniorów, która od 24 października, projekcją filmu „Kraina szczęścia" w reżyserii Thomasa Balmèsa, wejdzie do stałego repertuaru Gdyńskiego Centrum Filmowego.

Szczegóły programu na stronie Akademii oraz na stronie Gdyńskiego Centrum Filmowego.

• Miejsce: Gdyńskie Centrum Filmowe, sala Goplana, Pl. Grunwaldzki 2, Gdynia
  • Czas: 24 października 2016 (poniedziałek), godz. 10.30. Kolejne spotkania 16 listopada, 14 grudnia, 11 stycznia 2017 r.
Zdjęcie w galerii

Data publikacji: piątek, 14. Październik 2016 - 14:14; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: poniedziałek, 17. Październik 2016 - 09:18; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka