Polonya Günleri 2016 w Stambule

Obrady plenarne cyklicznej konferencji naukowej "Polonya Günleri 2016" na Uniwersytecie Stambulskim w Stambule otwierała przedstawicielka Wydziału Filologicznego, Uniwersytetu Gdańskiego, dr Małgorzata Klinkosz z Instytutu Filologii Polskiej UG. Wystąpiła z referatem wygłoszonym po turecku o roli nazewnictwa w kreacji obrazu Turcji i Turka w Polsce  İzlenimler ve Adlandırmalar Bağlamında Çağdaş Polonya Toplumunda. W wyniku jej współpracy ze stambulską uczelnią doszło do podpisania umowy Erasmus w 2016 r. W przygotowaniu jest bilateralna umowa międzyuczelniana dotycząca współpracy Wydziałów Filologicznych obu uczelni.

Zdjęcie w galerii

Data publikacji: czwartek, 9. Czerwiec 2016 - 08:14; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: środa, 15. Czerwiec 2016 - 09:10; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka