Happening protestacyjny "Śmierć uniwersytetu": Czarny protest przeciw absurdom.

"Dziennik Bałtycki" rozmawia z Dziekanem Wydziału Filologicznego prof. UG, dr hab. Andrzejem Ceynową.

\Wydział Filologiczny UG popiera protest Komitetu Kryzysowego Humanistyki Polskiej
Zawiadamiamy, że Wydział Filologiczny UG podjął decyzję o przystąpieniu do protestu środowiska akademickiego. Wywiesiliśmy czarne flagi, by sprzeciwić się decyzjom prowadzącym do kryzysu szkolnictwa wyższego w Polsce. Zostaliśmy zmuszeni do podjęcia protestu, gdyż polityka Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego w ostatnich latach prowadzi do marnotrawienia potencjału naukowego pracowników, studentów i doktorantów. Brak prawdziwego dialogu społecznego ze środowiskiem naukowym skłania nas do podjęcia zdecydowanych kroków.
Sprzeciwiamy się:

• skrajnemu niedofinansowaniu polskiej nauki;
  • absurdalnej biurokratyzacji życia naukowego;
  • bierności ministerstwa wobec skutków niżu demograficznego na uniwersytetach.

Domagamy się podjęcia natychmiastowych działań antykryzysowych w celu ratowania polskiej nauki.

Data publikacji: poniedziałek, 8. Czerwiec 2015 - 11:25; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: środa, 10. Czerwiec 2015 - 15:14; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka