8 000 euro na organizację Blended Intensive Programme "Efektywna komunikacja i akwizycja języka w nowym paradygmacie cywilizacyjnym" w Instytucie Rusycystyki i Studiów Wschodnich

Miło nam poinformować, że wniosek Instytutu Rusycystyki i Studiów Wschodnich opracowany z inicjatywy dr hab. Tatiany Kananowicz i dr Bianki Sadowskiej o organizację Blended Intensive Programme pt. Efektywna komunikacja i akwizycja języka w nowym paradygmacie cywilizacyjnym na Wydziale Filologicznym UG zdobył dofinansowanie 8 tysięcy euro jako jeden z trzech możliwych do realizacji na UG do końca roku 2026.

Blended Intensive Programmes to krótkie, intensywne inicjatywy edukacyjne, łączące mobilność fizyczną i wirtualną. Celem programów jest ułatwienie współpracy zespołowej oraz wymiany doświadczeń opartej na e-uczeniu się. BIP-y obejmują programy uczenia się, w ramach których międzynarodowe i interdyscyplinarne grupy współpracują, aby rozwiązać konkretne wyzwania i tak jest właśnie w przypadku programu dr hab. Tatiany Kananowicz i dr Bianki Sadowskiej. Wezmą  w nim udział partnerzy Instytutu z Litwy (Uniwersytet Wileński), Czech (Masaryk University, Uniwersytet Karola w Pradze, Ostrawski Uniwersytet) i Bułgarii (Wielkotyrnowski Uniwersytet św. Cyryla i Metodego). Celem BIP-u jest rozwój kompetencji komunikacyjnej studentów umożliwiającej im odnalezienie się w nowych dyskursach współczesności oraz wyposażenie ich w wiedzę i umiejętności związane z funkcjonowaniem nowych mediów, wykorzystaniem AI w pracy lingwisty-neofilologa, tworzeniem treści multimedialnych i wielu innych.

- Pomysł na organizację BIPu w tym sformułowaniu zrodził się z ogólnej refleksji nad przyszłością kierunków filologicznych i kształconych na nich filologów. Wszyscy jesteśmy świadkami rewolucyjnych zmian spowodowanych niebywałym postępem technologicznym. Widzimy, jak sztuczna inteligencja coraz częściej zastępuje człowieka w zawodach związanych m.in. ze znajomością języków obcych. Nowe media wymagają znajomości nowych sposobów komunikowania i nowych umiejętności. To wszystko sprawia, że powinniśmy dążyć do rozwijania u studentów-neofilologów takich kompetencji, które umożliwiłyby im odnajdywanie się w nowych warunkach cywilizacyjno-kulturowych - mówi dr hab. Tatiana Kananowicz, inicjatorka projektu. - Naszymi partnerami w programie są uczelnie, z którymi od lat współpracujemy w ramach programu Erasmus+. Każda uczestnicząca w projekcie uczelnia wnosi swój wkład w utworzenie transnarodowego zespołu studentów oraz w opracowanie i realizację programu kursu, który będzie się składał z części wirtualnej oraz fizycznej. Każdy z nas ma niewątpliwie wiele do zaoferowania, jest to zatem niesamowita okazja do stworzenia nowej międzynarodowej przestrzeni edukacyjnej na bazie wiedzy i dobrych praktyk poszczególnych uczelni. 

Pogramy BIP charakteryzują się unikalnym programem, podejmującym zagadnienia wykraczające poza istniejące i realizowane już treści w Uniwersytecie Gdańskim. Uczestnicy BIP-u: grupy studentów oraz pracownicy mają do zrealizowania obowiązkowy komponent wirtualny oraz biorą udział w krótkotrwałej mobilności organizowanej na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Gdańskiego  Komponent wirtualny zapewnia słuchaczom przestrzeń do współpracy online nad konkretnymi zadaniami, które są integralną częścią Mieszanych Programów Intensywnych i przyczyniają się do osiągnięcia ogólnych celów uczenia się.

8 000 euro na organizację Blended Intensive Programme pt. "Efektywna komunikacja i akwizycja języka w nowym paradygmacie cywilizacyjnym" w Instytucie Rusycystyki i Studiów Wschodnich

Na zdjęciu od lewej dr hab. Joanna Jereczek-Lipińska, prof. UG, dr hab. Tatiana Kananowicz, dr hab. dziekan Wydziału Filologicznego dr hab. Małgorzata Jarmułowicz, prof. UG, dr Bianca Sadowska dr hab. Mikołaj Rychło, prof. UG.

Jest to jeden z trzech zwycięskich projektów w skali UG! Inicjatorkom programu oraz Instytutowi Rusycystyki i Studiów Wschodnich serdecznie gratulujemy spektakularnego sukcesu!
Pokaż rejestr zmian

Data publikacji: piątek, 22. Listopad 2024 - 09:37; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: poniedziałek, 25. Listopad 2024 - 08:51; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka