Dr Karolina Rudnicka profesorem wizytującym w ramach programu "Umiędzynarodowienie Uniwersytetów – Promocja Wizyt Międzynarodowych Profesorów Wizytujących"

Miło nam poinformować, że dr Karolina Rudnicka z Instytutu Lingwistyki Stosowanej na Wydziale Filologicznym UG będzie profesorem wizytującym na Uniwersytecie w Regensburgu (Niemcy) w katedrze prof. Jakoba Leimgrubera, w ramach programu "Umiędzynarodowienie Uniwersytetów – Promocja Wizyt Międzynarodowych Profesorów Wizytujących" (oryg. ‘Internationalisierung der Hochschulen - Förderung der Gewinnung von Internationalen Gastprofessoren’), finansowanego ze środków Bawarskiego Ministerstwa Nauki i Sztuki.
z

Jednym z celów pięciotygodniowej wizyty 20.10-24.11.2024 będzie rozwój współpracy naukowej pomiędzy Uniwersytetem Gdańskim a Uniwersytetem w Regensburgu, z której będą mogli skorzystać także inni pracownicy Wydziału (m.in. angliści, poloniści i slawiści). W trakcie wizyty zaplanowano trzy wykłady gościnne oraz zajęcia dla studentów z zakresu językoznawstwa korpusowego i analizy danych językowych.

Jeden z wykładów gościnnych będzie prezentował wyniki badań uzyskane w ramach realizacji przez dr Rudnicką grantu NCN Miniatura: "Obecność zgodności (lub jej braku) między liczbą (mnogą) podmiotu a jego rzeczownikowym dopełnieniem jako cechą specyficzną dla danego języka (angielski, niemiecki, czeski, polski) - badanie akceptowalności" (Miniatura 5 dla dr Karoliny Rudnickiej na badania językoznawcze | Wydział Filologiczny Uniwersytetu Gdańskiego). W badaniu wzięło udział ponad 500 uczestników, rodzimych użytkowników wspomnianych języków.

z
Postery cyfrowe: Mateusz Byczkowski / UG
Zdjęcia: Marcel Jakubowski / UG

Data publikacji: środa, 9. Październik 2024 - 13:43; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: środa, 9. Październik 2024 - 13:54; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka