Filologia klasyczna na 27. Pikniku Naukowym na PGE Narodowym w Warszawie

15 czerwca 2024 roku pod hasłem „Nie do wiary” na PGE Narodowym w Warszawie odbyła się największa impreza plenerowa w Europie popularyzująca naukę – 27. Piknik Naukowy organizowany przez Centrum Nauki Kopernik i Polskie Radio. Pośród wielu stoisk prezentujących swoje dokonania naukowe prezentowali się klasycy, reprezentujący Wydział Filologiczny Uniwersytetu Gdańskiego. W wydarzeniu promującym naukę wzięli udział pracownicy Zakładu Filologii Klasycznej: dr Grzegorz Kotłowski, mgr Elżbieta Starek i dr Agnieszka Witczak:

- Jako beneficjenci NCBR+ dzieliliśmy się z najmłodszymi i starszymi efektami edukacyjnymi naszego projektu Skarbiec wiedzy, czyli nietypowy kurs języka łacińskiego i kultury antycznej dla nastolatków oraz zajęcia wspomagające dla ich rodziców - mówią.

To był niezwykle udany dzień, bo po raz kolejny okazało się, że nauka jest pasjonująca i ciekawa. I łacina również!!!

Zdjęcie w galerii

Data publikacji: czwartek, 20. Czerwiec 2024 - 13:08; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: czwartek, 20. Czerwiec 2024 - 13:12; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka