Spotkanie z poetką i dramatopisarką Rebeccą Sharp w ramach Festiwalu Rozproszonego Between.Pomiędzy.

Zapraszamy na spotkanie z poetką, dramatopisarką i artystką interdyscyplinarną Rebeccą Sharp, które odbędzie się w ramach Festiwalu Rozproszonego Between.Pomiędzy.

Rebecca Sharp

Rebecca Sharp pochodzi z Glasgow, ale obecnie mieszka i tworzy na wschodnim wybrzeżu Szkocji. W latach 2022-24 podczas inauguracyjnej rezydencji artystycznej w Centre for Energy Ethics  (Uniwersytet w St Andrews) pracowała nad nowym tomem poezji zatytułowanym Long Field Loop (Tapsalteerie 2024). Jej poprzedni zbiór wierszy pt. Rough Currency (Tapsalteerie 2021) otrzymał nagrodę Literature Matters przyznawaną przez Royal Society of Literature oraz nagrodę Art of Energy przyznawaną przez Centre for Energy Ethics. Jej sztuki były wystawiane w Arches Theatre i Òran Mór w Glasgow, Traverse Theatre w Edynburgu oraz HERE Arts Center w Nowym Jorku.

Spotkanie jest częścią projektu “Energie przyszłości: społeczno-kulturowe przemiany w kierunku świata postkopalnego” (Future Energies: Socio-cultural Transitions towards a Post-Fossil World) finansowanego z Programu UGrants-ADVANCED.

• Czas: 6 czerwca o godz. 13:15
  • Miejsce: Wydział Filologiczny, budynek Neofilologii, ul. Wita Stwosza 51, sala 021
  • Spotkanie prowadzone będzie w języku angielskim.

Rebecca Sharp

Data publikacji: piątek, 24. Maj 2024 - 11:57; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: piątek, 7. Czerwiec 2024 - 11:47; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka