"Umiejętności miękkie w nauczaniu i uczeniu się języków obcych" - monografia trójautorska prof. UG Joanny Jereczek-Lipińskiej, Emilii Paszek i Marielle Tavennec

Monografia trójautorska "Umiejętności miękkie w nauczaniu i uczeniu się języków obcych" ukazała się właśnie nakładem Wydawnictwa Uniwersytetu Gdańskiego.

Autorki książki dr hab. Joanna Jereczek-Lipińska, prof. UG, doktorantka Emilia Paszek, obie z Instytutu Filologii Romańskiej Uniwersytetu Gdańskiego oraz Marielle Tavennec z Uniwersytetu w Brest, idą wbrew przekonaniu, że zrównoważony rozwój i edukacja językowa wydają się należeć do dwóch bardzo odrębnych światów. Ich zdaniem to nic bardziej mylnego, gdyż ucząc się języka obcego, otwieramy się na różnice kulturowe, uczymy się słuchać i rozumieć drugiego człowieka, rozwijamy wrażliwość, empatię i kreatywność, czyli kompetencje miękkie, postrzegane jako kluczowe kompetencje przyszłości.

Książka już wkrótce dostępna na stronie Wydawnictwo Uniwersytetu Gdańskiego: https://wydawnictwo.ug.edu.pl/produkt/les-competences-douces-au-coeur-de-lenseignement-apprentissage-des-langues-etrangeres/

Projekt okładki Amelia Lipińska

Data publikacji: piątek, 17. Maj 2024 - 09:37; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: piątek, 21. Czerwiec 2024 - 11:20; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka