"Zielone stopnie na patio Neofilologii" i "Skwer Horacego" - głosujcie na pracowniczo-studenckie projekty w Akademickim Budżecie Obywatelskim "Zielony Uniwersytet"

Od 20 do 27 maja trwają głosowania w pierwszej specjalnej edycji Akademickiego Budżetu Obywatelskiego pod nazwą „Zielony UG”, który realizowany jest w ramach projektu SEA-EU 2.0 finansowanego ze środków Erasmus+ Przekształcanie kampusu uniwersyteckiego w model zrównoważonego rozwoju wymaga zaangażowania całej społeczności akademickiej: studentów, doktorantów, wykładowców, naukowców i administracji, dlatego liczmy na głosy społeczności Wydziału Filologicznego UG na nasze projekty.

Pracownicy i studenci naszego Wydziału zgłosili dwa interesujące projekty. Zachęcamy do głosowania:

• "Zielone stopnie obok baru przy Rektoracie UG oraz doposażenie ogrodu kieszonkowego przy budynku Neofilologii. Doposażenie stopni obok fontanny, patio przy Neofilologii oraz głównego wejścia w donice z roślinami ozdobnymi, co bardzo poprawi przestrzeń  między budynkami oraz dopełni park kieszonkowy już istniejący przy Neofilologii" - projekt nr 8 pracowniczo-studencki

• "Skwer Horacego to zielona przestrzeń wysadzona roślinami, które mogą być uprawiane w naszym klimacie, a przypominają wyglądem i zapachem cyprysy, wawrzyny, oliwki. To czarne sosny i lawenda dla pszczół. To tabliczki z cytatami z utworów antycznych poetów, to waza wzorowana na antycznej, to poidełko i karmniki dla ptaków, ławki i leżaki dla tych, którzy szukają wytchnienia w cieniu splecionych gałęzi drzew, oraz... popiersie Horacego.  Będziemy mogli przeprowadzić tu zajęcia, spotkać się, odpocząć. Będzie to przestrzeń przyjazna dla nauki, dla przyjaźni, dla szczęścia" - projekt nr 9 zespołu składającego się z pracowników, absolwentów oraz studentów filologii klasycznej.

Głosowanie trwa od 20 maja 2024 r. do 27 maja 2024 r. do godz. 23:59 w formie elektronicznej na stronie https://zielony.ug.edu.pl/start.aspx lub po zalogowaniu się do Portalu Pracownika (pracownicy) lub Portalu Studenta (studenci i doktoranci) w zakładce Zielony UG.

Każdy uprawniony do głosowania pracownik lub student może oddać głos maksymalnie na 3 projekty z listy. Zachęcamy do oddania głosów projekty zaproponowane przez studencko-pracownicze zespołu z Wydziału Filologicznego.

horacy

zielony

Data publikacji: piątek, 17. Maj 2024 - 08:47; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: poniedziałek, 27. Maj 2024 - 10:08; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka