Umowa o współpracy Instytutu Badań nad Kulturą na Wydziale Filologicznym z Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia w Gdańsku

14 maja 2024 roku Instytut Badań nad Kulturą na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Gdańskiego podpisał z inicjatywy dr. Karola Szymańskiego umowę o stałej współpracy z Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia, reprezentowanym przez jego dyrektorkę CSW Łaźnia Jadwigę Charzyńską i zastępcę dyrektora, Tymoteusza Skibę.

Intencją obu stron było nadanie dotychczasowym kontaktom nowego kształtu organizacyjnego i pobudzenie ich rozwoju. Instytut i Centrum wyraziły wolę wzajemnego wspierania się w zakresie: upowszechniania i promowania sztuki współczesnej, wymiany doświadczeń i wizyt pracowników oraz realizacji praktyk studenckich.

Współpraca ma obejmować:

• organizację wystaw, konferencji i festiwali oraz innych wydarzeń promujących sztukę i kulturę,
  • realizację przedsięwzięć wydawniczych i dydaktycznych,
  • realizację badań naukowych i programów badawczych,
  • wymianę doświadczeń i kadr,
  • realizację w Centrum praktyk studenckich,
  • kwerendy oraz wymianę dokumentacji i informacji naukowych.

Obie strony zobowiązały się do informowania w możliwie najszerszym zakresie o wspólnych przedsięwzięciach we własnych materiałach informacyjnych, publikacjach oraz wystąpieniach publicznych.

Zdjęcie w galerii

Data publikacji: czwartek, 16. Maj 2024 - 08:44; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: poniedziałek, 20. Maj 2024 - 07:42; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka