Kino plenerowe na UG - projekcja filmu "Wieloryb"

Podczas Majówki z UG, która odbędzie się 24 maja, będzie miało miejsce Kino plenerowe! Na projekcje filmu "Wieloryb" zapraszamy o godz.  20:30 zapraszamy wszystkich przed ekran, tuż przy napisie I love UG!

🌷 Miejsce: Kampus Oliwa Uniwersytetu Gdańskiego, Plac obok napisu ,,I LOVE UG"; Wita Stwosza 55, 80-308 Gdańsk
🕐 Godzina: 20:30
🥳 Wstęp wolny
🎥” Wieloryb” to film Darrena Aronofsky’ego z 2022 roku. W 2023 roku film został nagrodzony dwoma Oscarami, za najlepszą charakteryzację i fryzury, natomiast Brendan Fraser otrzymał statuetkę dla najlepszego aktora pierwszoplanowego. Darren Aronofsky jest znany z PI (1998), Requiem dla snu (2000) czy Czarnego Łabędzia (2010).

wieloryb


O „Wielorybie” Monolith Films pisze tak: „Charlie już od lat żyje na marginesie świata. Uwięziony w małym mieszkaniu przez chorobliwą otyłość. Odrzucony, nie bez powodu, przez swoich bliskich, samotnie zmierza w życiową przepaść. Wystarczy jednak jeden impuls, jedno spotkanie, by zapalić w nim płomień nadziei na to, że jeszcze nie wszystko stracone. Charlie podejmuje próbę nawiązania dawno utraconego kontaktu z nastoletnią córką. Wie, że czeka go niesłychanie trudne spotkanie. Zdaje sobie sprawę, że ryzykuje utratę ostatniego złudzenia. Gotów jest jednak podjąć to ryzyko z wiarą, że także dla niego jest jeszcze szansa na odkupienie”.

wieloryb

Pokaż rejestr zmian

Data publikacji: środa, 15. Maj 2024 - 12:08; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: czwartek, 16. Maj 2024 - 08:49; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka