"Utopia for the Future" - międzynarodowa konferencja naukowa i wykłady otwarte

W dniach 13-14 maja 2024 na Wydziale Filologicznym odbyła się Międzynarodowa Konferencja Naukowa "Utopia for the Future"  z udziałem badaczy utopii światowej sławy: prof. Lymana Towera Sargenta z University of Missouri-St. Louis, prof. Patricka Parrindera z Uniwersytetu w Reading, autora książki m.in. Utopian Literature and Science oraz prof. Gregory'ego Claeysa z University of London, autora książki m.in. Dystopia: A Natural History z wystąpieniem Utopia for the Future oraz  prof. Artura Blaima z Uniwersytetu Gdańskiego.
Wystąpienia konferencyjne wygłosili także uczestnicy grantu  Narodowego Programu Rozwoju Humanistyki „Kanon światowej literatury utopijnej w polskim przekładzie” z Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Gdańskiego.

Konferencję zorganizował Zakład Translatoryki Anglistycznej w Instytucie Anglistyki i Amerykanistyki na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Gdańskiego oraz Instytut Pedagogiki na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego. Niektóre wykłady były otwarte dla społeczności akademickiej.
Koordynatorka komitetu organizacyjnego:
  • dr Justyna Galant

Językiem konferencji jest angielski.

Galeria zdjęć z konferencji:

Data publikacji: piątek, 10. Maj 2024 - 11:53; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: środa, 15. Maj 2024 - 10:08; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka