Popołudnie z filmem w IFG / Filmnachmittag am IfG

Flaga Polski

W najbliższy czwartek 18.04.2024 serdecznie zapraszamy na projekcję filmu "Almanya - Willkommen in Deutschland", a po niej zachęcamy do dyskusji w języku niemieckim. Wydarzenie odbędzie się w Instytucie Filologii Germańskiej UG, w sali 168.

Film Yasemin Şamdereli to opowieść o dużej, wielopokoleniowej tureckiej rodzinie, od dziesięcioleci mieszkającej w Niemczech. Każdy w tej rodzinie ma inne problemy i czuje przynależność do innej kultury. Część członków klanu mówi o sobie „Jestem Turkiem”, a inna „Jestem Niemcem”.

Flaga Niemiec

Am Donnerstag, den 18.04.2024, laden wir Sie herzlich zu einer Filmvorführung "Almanya - Willkommen in Deutschland" mit anschließender Diskussion auf Deutsch ein. Die Veranstaltung findet am Institut für Germanistik der Universität Gdańsk im Raum 168 statt.

Der Film von Yasemin Şamdereli erzählt die Geschichte einer türkischen Mehrgenerationenfamilie, die seit Jahrzehnten in Deutschland lebt. Jeder in der Familie hat andere Probleme und fühlt sich einer anderen Kultur zugehörig. Einige Familienmitglieder bezeichnen sich als Türken und andere als Deutsche.

Plakat wydarzenia

Data publikacji: niedziela, 14. Kwiecień 2024 - 23:13; osoba wprowadzająca: Monika Szafrańska Ostatnia zmiana: niedziela, 14. Kwiecień 2024 - 23:51; osoba wprowadzająca: Monika Szafrańska