Rozstrzygnięcie konkursu na najlepszy doktorat obroniony na Wydziale Filologicznym UG w 2023 roku

Miło nam poinformować, że jury konkursu na najlepszy doktorat obroniony na Wydziale Filologicznym UG w roku 2023 w składzie:

• Izabela Kępka
  • Anna Marchewka
  • Urszula Patocka-Sigłowy
  • Grzegorz Piotrowski
  • Mirosław Przylipiak – przewodniczący

na posiedzeniu w dniu 11 kwietnia 2024 roku omówiło zgłoszone do konkursu rozprawy i przyjrzało się wnikliwie wszystkim kandydaturom do nagrody, a następnie w efekcie burzliwej dyskusji jednogłośnie postanowiło nagrodzić trzy prace doktorskie:

• Hanna Maria Jałoza Postacie i motywy żydowskie w polskich i niemieckich przedstawieniach pasyjnych po 1945 roku;
  • Katarzyna Warska Bruno Schulz idzie do szkoły. Biografia tematyczna;
  • Marek Robert Włodkowski Chorwackie elementarze głagolickie  (od wieku XV do XIX) jako źródło informacji o procesach językowych.

W posiedzeniu w roli obserwatora wziął również udział dr hab. Mikołaj Rychło, prodziekan elekt Wydziału Filologicznego ds. Nauki i Współpracy Międzynarodowej.

Do konkursu zgłoszono 9 rozpraw doktorskich. Zgodnie z Regulaminem konkursu Wydział Filologiczny UG sfinansuje publikację  trzech nagrodzonych doktoratów.

Wszystkim Laureatom serdecznie gratulujemy!

Data publikacji: czwartek, 11. Kwiecień 2024 - 14:45; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: piątek, 12. Kwiecień 2024 - 07:32; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka