Spotkanie z cyklu "ZA KULISAMI" z Katarzyną Dałek

Zapraszamy na spotkanie otwarte z aktorką Teatru Wybrzeże Katarzyną Dałek, które odbędzie się 16 kwietnia (wtorek) o godzinie 18.00, w auli 021 na Wydziale Filologicznym, budynek Neofilologii.

Z Katarzyną Dałek porozmawiamy o wspomnieniach wyniesionych z nauki w łódzkiej szkole filmowej, spotkaniu z Januszem Gajosem i początkach pracy w Teatrze Wybrzeże, gdzie występuje od 2012 roku. Tematem spotkania będą związki między teatrem a muzyką, praca z głosem, a także przydatność umiejętności wokalnych w budowaniu postaci. Zapytamy o współpracę z Janem Klatą oraz Grzegorzem Wiśniewskim i głośną rolę w „Więziach” Oleny Apczel. Nawiążemy do kreacji w skrajnie odmiennych spektaklach ostatniego czasu: „Pięknej Zośce”, „Wyzwoleniu” i „Pustych miejscach”. Nasza gościni odsłoni również kulisy pracy dydaktycznej ze studentami Akademii Muzycznej w Gdańsku.

W drugiej części wydarzenia zaplanowaliśmy pytania od publiczności.

  • Organizatorzy: Centrum Teatralne UG oraz Koło Naukowe Teatrologów Brikolaż w ramach cyklu spotkań teatralnych ZA KULISAMI.
  • Prowadzenie: Elio Słomiński, Nina Ferdek i Karolina Bogucka (studenci II roku Wiedzy o teatrze).

Wstęp na spotkanie jest bezpłatny.

z

Pokaż rejestr zmian

Data publikacji: poniedziałek, 8. Kwiecień 2024 - 09:32; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: wtorek, 16. Kwiecień 2024 - 11:49; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka