Mateusz Michalski - nasz absolwent i redaktor czasopisma "Jednak Książki" laureatem stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego

Studenci Wydziału Filologicznego Jędrzej Michalik i Paweł Golonko oraz nasz absolwent Mateusz Michalski otrzymali stypendia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Laureaci zostali wyróżnieni za znaczące osiągnięcia naukowe lub artystyczne.
Dziś przedstawiamy Wam osiągnięcia Mateusza Michalskiego, kolejnego z Laureatów, absolwenta, nadal związanego z Instytutem Filologii Polskiej naszego Wydziału. Mateusz Michalski ukończył studia licencjackie Filologię polską na Filologicznym UG. Obecnie studiuje Polonistykę antropologiczno-kulturową na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Tegoroczne stypendium ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego otrzymał w dyscyplinie polonistyka za osiągnięcia naukowe. Jest autorem kilku recenzowanych artykułów. Od kilku lat pełni funkcję sekretarza redakcji czasopisma „Jednak Książki. Gdańskie Czasopismo Humanistyczne”, wydawanego przez Instytut Filologii Polskiej Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Gdańskiego, a niedawno został członkiem redakcji „Polisemii. Czasopisma Naukowego Antropologów Literatury Uniwersytetu Jagiellońskiego”. Działa także w ramach zespołu organizującego 9. edycję międzynarodowej konferencji European Network for Avant-Garde and Modernism Studies (EAM).

Mateusz Michalski

Data publikacji: poniedziałek, 8. Kwiecień 2024 - 09:16; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: wtorek, 9. Kwiecień 2024 - 08:02; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka