Paweł Golonko, student Wiedzy o filmie i kulturze audiowizualnej, laureatem Stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego w dyscyplinie sztuki filmowe i teatralne

Studenci Paweł Golonko i Jędrzej Michalik z Filologicznego UG otrzymali stypendia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Laureaci zostali wyróżnieni za znaczące osiągnięcia naukowe lub artystyczne.

Dziś przedstawiamy Wam osiągnięcia pierwszego z Laureatów Pawła Golonko, studenta Wiedzy o filmie i kulturze audiowizualnej w Zakładzie Filmu i Mediów Instytutu Badań nad Kulturą na Wydziale Filologicznym, który otrzymał stypendium za osiągnięcia w dyscyplinie sztuki filmowe i teatralne. Paweł Golonko ma już za sobą pierwsze sukcesy filmowe.
Był wolontariuszem na festiwalach filmowych: Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni oraz CAMERIMAGE w Toruniu. Reżyserował casting i kierował planem produkcji filmów studenckich m.in.: "Gore" w reż. Igi Piechoty i Automobil w reż. Adama Rutki. Aktualnie pracuje nad postprodukcją reżyserowanych przez niego filmów krótkometrażowych: "Egzamin na cztery głosy" i "Prześwietlenie". 
Za swój drugi film krótkometrażowy "Metal-Girl" otrzymał tegoroczne stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa oraz wygrał w 2023 i 2024 selekcje: do konkursu na 42. Koszalińskim Festiwalu Debiutów Filmowych MŁODZI I FILM, na Octopus Shorts na Octopus Film Festival, na Fantasy Day Film Festival, na South Italy International Film Festival we Włoszech i Positively Different Short Film Festival w Atenach, otrzymał także wyróżnienie na Youki Youth International Film Festival w Wels w Austrii.
Za poprzedni film krótkometrażowy "13. potrawa" z 2021 roku otrzymał wyróżnienie na festiwalu „Filmowe Zwierciadła” w Ostrołęce oraz selekcję do konkursu niezależnego na „Solanin Film Festiwal”.

Panu Pawłowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów artystycznych!

Paweł Golonko

Pokaż rejestr zmian

Data publikacji: piątek, 5. Kwiecień 2024 - 10:08; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: piątek, 5. Kwiecień 2024 - 10:18; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka