20. rocznica śmierci Czesława Miłosza – rozmowa poświęcona Nobliście zorganizowana przez UG i UJ

W tym roku mija 20 lat od śmierci Czesława Miłosza. Z inicjatywy Klubu „Tygodnika Powszechnego” w Bibliotece Śląskiej w Katowicach odbyła się rozmowa naukowa „Duch poezji Czesława Miłosza” z udziałem prof. dr hab. Zofii Zarębianki z Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz dr. hab. Zbigniewa Kaźmierczyka, prof. UG, z Instytutu Filologii Polskiej na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Gdańskiego.

Była to próba odsłonięcia tajników poezji Noblisty, która spotkała się z żywym przyjęciem publiczności. Wydarzenie miało miejsce 20 marca 2024.

Biogramy:

Zofia Zarębianka – profesor w zakresie literaturoznawstwa, krytyczka literacka, poetka. Pracownik naukowo-dydaktyczny Uniwersytetu Jagiellońskiego. Obszary badań: pogranicze literatury i teologii, poezja dwudziestolecia międzywojennego,  polska i europejska poezja dwudziestego wieku. Autorka m.in. książki „Wtajemniczenia (w) Miłosza”.

Zbigniew Kaźmierczyk – profesor Uniwersytetu Gdańskiego, kierownik Pracowni Literatury Etnogenetycznej na Wydziale Filologicznym UG. Prezes Oddziału Gdańskiego Towarzystwa Literackiego im. Adama Mickiewicza i wiceprezes Pomorskiego Towarzystwa Filozoficzno-Teologicznego.

Zdjęcie w galerii

Data publikacji: środa, 3. Kwiecień 2024 - 09:06; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: środa, 3. Kwiecień 2024 - 10:33; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka