„Czy nauka ma płeć i czy wynika z pasji?” - wykład w ramach Miesiąca Praw Kobiet

Zapraszamy do ostatniego marcowego wykładu w ramach Miesiąca Praw Kobiet, którego tytuł brzmi „Czy nauka ma płeć i czy wynika z pasji?” i poprowadzi go dr Magdalena Żadkowska!

wykład

Wykład odbędzie się 27 marca w auli S204 o godz. 11:30 na Wydziale Nauk Społecznych.

Wykład, ma na celu przyjąć perspektywę studentów i studentek Szkół Doktorskich i odpowiedzieć na pytania dotyczące wpływu płci na karierę naukową na jej początku:

• Z czego wynikają dysproporcje płci w nauce?
  • Czy akcje afirmacyjne dla kobiet są jeszcze potrzebne?
  • Jakie są dobre praktyki inkluzywnej nauki?
  • Czy możliwe jest zrównoważone podejście do pracy naukowej?
  • Kiedy osiągniemy w nauce równość?

Spotkanie organizuje Centrum Aktywności Studenckiej i Doktoranckiej. Informacja w mediach społecznościowych:

Zdjęcie w galerii

Data publikacji: czwartek, 21. Marzec 2024 - 11:59; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: czwartek, 21. Marzec 2024 - 12:12; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka