Pierwszy w historii "Òrtograficzno-gramaticzny słowôrzk kaszëbsczégò jãzëka" pod red. dr.: Joanny Ginter i Dariusza Majkowskiego

Miło nam poinformować, że ukazał się właśnie Òrtograficzno-gramaticzny słowôrzk kaszëbsczégò jãzëka. Leksykografia kaszubska wzbogaciła się w ten sposób o pierwszy w historii słownik ortograficzny (ortograficzno-gramatyczny) języka kaszubskiego. Jego autorami są dr Joanna Ginter z Instytutu Filologii Polskiej na Wydziale Filologicznym UG oraz dr Dariusz Majkowski – kaszubski dziennikarz, autor i redaktor książek, wykładowca na etnofilologii kaszubskiej. Słownik – kierowany zwłaszcza do uczniów, nauczycieli języka kaszubskiego oraz studentów etnofilologii – rejestruje ok. 6 tys. haseł i zawiera bogaty, szczegółowy, a przy tym przystępny opis kaszubskich zasad pisowni, zgodny z najnowszymi ustaleniami Rady Języka Kaszubskiego.

Promocja publikacji odbyła się 27 lutego br. w I Liceum Ogólnokształcącym w Kościerzynie.

Autorzy słownika Joanna Ginter i Dariusz Majkowski

J. Ginter, D. Majkòwsczi, Òrtograficzno-gramaticzny słowôrzk kaszëbsczégò jãzëka, wyd. Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie, Gdańsk 2023, ss. 320

Słownik

Data publikacji: środa, 6. Marzec 2024 - 08:00; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: czwartek, 7. Marzec 2024 - 07:59; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka