Wystawa prac Łukasza Rogińskiego inspirowanych „Mistrzem i Małgorzatą”

Zakład Rosjoznawstwa, Literatury i Kultury Rosyjskiej IRiSW na Wydziale Filologicznym UG zaprasza na otwarcie wystawy prac Łukasza Rogińskiego z cyklu „Mistrz i Małgorzata”.

z

Łukasz Rogiński (urodzony w Wilnie w 1936 roku) to gdański malarz, grafik i ceramik, absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych. Jest autorem, m.in. zdobień na fasadach gdańskich kamienic oraz fontanny na Skwerze Kościuszki w Gdyni. W 2018 roku Rogiński stworzył liczący 50 prac cykl inspirowany lekturą powieści „Mistrz i Małgorzata” Michaiła Bułhakowa. Prace artysty wykonane są w technice ebru – wykorzystywanej od średniowiecza do barwienia tkanin, w rzemiośle introligatorskim i papiernictwie.

• Wernisaż odbędzie się 15 stycznia 2024 r. o godz. 12.00 w Bibliotece Uniwersytetu Gdańskiego (I piętro) ul. Wita Stwosza 53
  • Wystawę można zwiedzać w dniach 15.01.-15.03.2024 r. od poniedziałku do soboty w godzinach otwarcia Biblioteki UG.

Zdjęcie w galerii

Data publikacji: poniedziałek, 15. Styczeń 2024 - 12:32; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: poniedziałek, 15. Styczeń 2024 - 12:34; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka