Światowe kino dokumentalne - wykład ogólnouczelniany Akademia Filmu Dokumentalnego Docs Against Gravity

Akademia Filmu Dokumentalnego Docs Against Gravity

wykład ogólnouczelniany semestr letni 2023/24

Światowe kino dokumentalne - projekcje połączone z wykładami, spotkaniami i rozmowami

Każda osoba uczęszczająca regularnie na zajęcia otrzyma certyfikat ukończenia Akademii Filmu Dokumentalnego Docs Against Gravity.

Zapisy: Studentki i studenci WSZYSTKICH WYDZIAŁÓW (WYKŁAD OGÓLNOUCZELNIANY) mogą zapisywać się na zajęcia na Portalu Studenta w dniach 5-9 lutego lub mailowo u Przemysława Rydzewskiego do 20 lutego. Studentki i studenci WYDZIAŁU FILOLOGICZNEGO mogą zapisywać się na zajęcia na Portalu Studenta w dniach 22-26 stycznia lub mailowo u Przemysława Rydzewskiego do 20 lutego, wysyłając wiadomość na adres e-mail: przemek@againstgravity.pl.

W Akademii Filmu Dokumentalnego może uczestniczyć każda chętna osoba, również spoza Uniwersytetu Gdańskiego: JAKO WOLNA SŁUCHACZKA I WOLNY SŁUCHACZ (otrzyma certyfikat)

Studenci i studentki, chcący uczestniczyć w zajęciach, mogą uzyskać z nich zaliczenie, wszyscy uczestnicy zobowiązani są do wykupienia semestralnego dostępu do przedmiotu, którego cena wynosi 150 zł*

• Liczba godzin: 30 godz.
  • Semestr letni 2023/24
  • Zajęcia rozpoczynają się 27 lutego 2024 (wtorki, godz.17:00)
  • Miejsce zajęć: Centrum Filmowe UG im. Andrzeja Wajdy (Biblioteka Główna Uniwersytetu Gdańskiego, Wita Stwosza 53)
  • Zaliczenie na ocenę.

ZALICZANIE: WYKŁAD OGÓLNOUCZELNIANY, WYKŁAD WYDZIAŁOWY, PRZEDMIOT FAKULTATYWNY PRZEWIDZIANY DO REALIZACJI PROGRAMEM STUDIÓW (ZA ZGODĄ DYREKTORA INSTYTUTU).

z

Światowe kino dokumentalne połączone z wykładami, spotkaniami i rozmowami. W roku akademickim 2023/24, w semestrze letnim, kontynuujemy – w kolejnej odsłonie programowej i w nowym miejscu: Centrum Filmowym UG im. Andrzeja Wajdy – otwarty dla studentów, doktorantów  wszystkich kierunków oraz wolnych słuchaczy spoza uniwersytetu nowatorski przedmiot filmoznawczy: Akademia Filmu Dokumentalnego Docs Against Gravity.

NAJNOWSZY PROGRAM FILMOWY.

Wykłady Akademii Filmu Dokumentalnego Docs Against Gravity są uznawane za zajęcia fakultatywne*, wydziałowe lub ogólnouczelniane przez Uniwersytet Gdański. Studenci i doktoranci UG za zaliczony jeden semestr otrzymują od 2 do 4 punktów ECTS.

Program: na program zajęć składają się najwybitniejsze i najżywiej dyskutowane w ostatnich latach (w większości pokazywane premierowo) filmy dokumentalne połączone z wykładem i dyskusją z udziałem wykładowców uniwersyteckich, a także zaproszonych gości – twórców filmowych oraz specjalistów poruszanej w filmie tematyki. Program filmowy tworzymy wraz z największym w Polsce i jednym z największych na świecie festiwali kina dokumentalnego Millennium Docs Against Gravity, który odbywa się  w maju również w Gdyńskim Centrum Filmowy.

Miejsce i czas projekcji: zajęcia odbywać się będą w Centrum Filmowym UG im. Andrzeja Wajdy (Biblioteka Główna Uniwersytetu Gdańskiego, Wita Stwosza 53) we wtorki o godz. 17.00.

Prowadzący: Paweł Sitkiewicz – filmoznawca i medioznawca, profesor Uniwersytetu Gdańskiego. Naukowo zajmuje się historią kina polskiego i światowego, a także kulturą filmową i historią komiksu. Autor czterech książek filmoznawczych, w tym: Małe wielkie kino (2009) i Gorączka filmowa (2019, finalistka Nagrody Literackiej Gdynia). Publikował m. in. w „Kwartalniku Filmowym”, „Dialogu”, „Ekranach”, „Panoptikum”, „Kulturze Popularnej”, „Images” i „Animation”. Współautor Historii kina (t. 2-4, 2011-2020) i leksykonu Powieści graficzne (2015). Kontakt: pawel.sitkiewicz@ug.edu.pl

Krystyna Weiher-Sitkiewicz – edukatorka filmowa, moderatorka spotkań, antropolożka i kuratorka wystaw. Z wykształcenia filmoznawczyni, etnolożka i polonistka. Stale współpracuje z Festiwalem Polskich Filmów Fabularnych, Gdyńskim Centrum Filmowym, Against Gravity, Europejskim Centrum Solidarności, Uniwersytetem Gdańskim oraz innymi instytucjami w Polsce i za granicą. Realizatorka wielu projektów badawczych, naukowych, artystycznych, kulturalnych, literackich oraz edukacyjnych. Kustoszka w Oddziale Etnografii Muzeum Narodowego w Gdańsku. Publikowała m. in. w „Tygodniku Powszechnym”. Kontakt: krystynaweiher@gmail.com

Zapisy: Studentki i studenci WSZYSTKICH WYDZIAŁÓW (WYKŁAD OGÓLNOUCZELNIANY) mogą zapisywać się na zajęcia na Portalu Studenta w dniach 5-9 lutego lub mailowo u Przemysława Rydzewskiego do 20 lutego. Studentki i studenci WYDZIAŁU FILOLOGICZNEGO mogą zapisywać się na zajęcia na Portalu Studenta w dniach 22-26 stycznia lub mailowo u Przemysława Rydzewskiego do 20 lutego wysyłając wiadomość na adres e-mail: przemek@againstgravity.pl.

Studenci i doktoranci, chcący uczestniczyć w zajęciach, mogą uzyskać z nich zaliczenie, wszyscy uczestnicy zobowiązani są do wykupienia semestralnego dostępu do przedmiotu, którego cena wynosi 150 zł*.

*Sprawdźcie również, czy w tym semestrze macie do realizacji przedmiot fakultatywny.

Można również wykupić karnet bez rejestracji, żeby uczestniczyć w zajęciach jako WOLNY SŁUCHACZ. UWAGA! Wolni słuchacze zapisują się na zajęcia mailowo, wysyłając potwierdzenie płatności na adres mailowy: przemek@againstgravity.pl

Zakup karnetu: dostęp do przedmiotu należy opłacić przed rozpoczęciem zajęć przelewem na konto na poniższe dane:

AGAINST GRAVITY sp. z o.o.  ul. Bukowińska 26c/12  02-703 Warszawa, nr konta Alior Bank: 13 2490 0005 0000 4530 2364 5247 w tytule przelewu: Akademia Dokumentalna UG. IMIĘ I NAZWISKO

O KOLEJNOŚCI ZAPISÓW DECYDUJE KOLEJNOŚĆ ZREALIZOWANYCH WPŁAT.

Warunki zaliczenia i szczegółowe informacje:

Data publikacji: poniedziałek, 15. Styczeń 2024 - 09:36; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: wtorek, 13. luty 2024 - 12:19; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka