Wyrazy solidarności z Uniwersytetem Karola w Pradze. Znicze ku czci Ofiar przed budynkiem Neofilologii Wydziału Filologicznego

Wyrażamy solidarność ze Społecznością Akademicką Uniwersytetu Karola w Pradze.

Cześć Ich Pamięci!

Dziekan, Rada Wydziału i  Społeczność Akademicka Uniwersytetu Gdańskiego

Na Placu im. Rektora prof. Andrzeja Ceynowy zapłonęły znicze ku pamięci ofiar strzelaniny na Uniwersytecie Karola w Pradze. 22 grudnia społeczność akademicka UG uczciła śmierć 14 osób chwilą ciszy.

W imieniu społeczności akademickiej UG głos zabrał Piotr Patalas z Centrum Aktywności Studentów i Doktorantów, przedstawiciel tej grupy w Senacie UG: - Trudno uwierzyć w to, co wydarzyło się wczoraj w Uniwersytecie Karola w Pradze. Nasi naukowcy współpracują z naukowcami czeskimi. Dlatego wciąż będąc w szoku i nie chcąc uwierzyć w tę straszliwą prawdę łączymy się w bólu ze społecznością akademicką praskiej uczelni, z rodzinami, najbliższymi i przyjaciółmi ofiar. Zapalmy znicze oddając im hołd.

Rektor prof. Piotr Stepnowski podziękował za uczczenie pamięci Ofiar mówiąc: - Wspólnota akademicka to jedna wielka społeczność, to jedna wielka rodzina. Ta tragedia zdarzyła się w naszej rodzinie.

Do społeczności akademickiej UG dołączyli Prezydent Miasta Gdańska Aleksandra Dulkiewicz, Wojewoda Pomorska Beata Rutkiewicz, Wiceprezydent Miasta Gdańska Piotr Borawski, Wiceprezydentka Sopotu Magdalena Czarzyńska-Jachim oraz wiele innych osób, które chciały wyrazić solidarność ze społecznością akademicką Uniwersytetu Karola w Pradze.

Wyrażamy solidarność i głęboko współczujemy Rodzinom i Najbliższym Ofiar strzelaniny.

Kondolencjae

zp

Data publikacji: piątek, 22. Grudzień 2023 - 07:48; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: środa, 27. Grudzień 2023 - 12:50; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka