Spotkanie z kandydatem na Rektora UG na kadencję 2024-2028, prof. dr. hab. Piotrem Stepnowskim

10 stycznia 2024 o godz. 10.00 w Sali Teatralnej im. Jerzego Limona odbyło się spotkanie przedwyborcze z kandydatem na rektora Uniwersytetu Gdańskiego, prof. dr. hab. Piotrem Stepnowskim. Rektor obecnej kadencji przedstawił swój program na kadencję 2024-28. Z uznaniem społeczności Wydziału Filologicznego spotkały się inicjatywy rektorskie, wspierające rozwój humanistyki gdańskiej, jak Program Wsparcia Humanistyki Gdańskiej, realizowany w ramach Inicjatywy Doskonałości Uczelnia Badawcza (IDUB), którego celem jest wzrost rozpoznawalności humanistyki gdańskiej w Polsce i na świecie. Rektor prof. Piotr Stepnowski zapowiedział utrzymanie tego kierunku rozwoju Uniwersytetu Gdańskiego w postaci kolejnych edycji tego programu, który na wniosek dr hab. Miłosławy Borzyszkowskiej-Szewczyk z Instytutu Filologii Germańskiej zostanie przemianowany na Program Rozwoju Humanistyki Gdańskiej. Jego beneficjentami jest wielu naukowców naszego Wydziału.

Rektor przedstawił najważniejsze punkty swojego programu wyborczego, z którym można zapoznać się poniżej.

Zdjęcie w galerii

Data publikacji: czwartek, 21. Grudzień 2023 - 14:17; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: piątek, 12. Styczeń 2024 - 12:50; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka