Joanna Szymańska - polska producentka, współpracowniczka Zakładu Filmu i Mediów - wiceszefową rady Europejskiej Akademii Filmowej

Miło nam poinformować, że Joanna Szymańska, stała współpracowniczka Zakładu Filmu i Mediów w Instytucie Badań nad Kulturą na Wydziale Filologicznym UG, została wybrana wiceszefową Rady Europejskiej Akademii Filmowej na lata 2024-25. Joanna Szymańska prowadzi zajęcia m.in. z zakresu pozyskiwania środków na finansowanie produkcji filmowych na Wydziale Filologicznym na kierunku Produkcja Form Audiowizualnych. Jej dorobek producencki obejmuje m.in. Hiacynta (2021, reż. Piotr Domalewski), dokumentalny cykl Portrety wojenne (2021) i Geniuszy (2019, reż. Thor Klein). Joanna Szymańska stoi na czele firmy producenckiej Shipsboy.
Serdecznie gratulujemy wyboru na stanowisko w EAF i życzymy dalszych sukcesów w pracy zawodowej"!

Data publikacji: wtorek, 19. Grudzień 2023 - 08:30; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: wtorek, 19. Grudzień 2023 - 08:34; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka