Trzy wykładowczynie z Wydziału Filologicznego absolwentkami programu Mistrzowie Dydaktyki!

Mistrzowie Dydaktyki

Trzy wykładowczynie z Wydziału Filologicznego absolwentkami programu Mistrzowie Dydaktyki. Certyfikat Educational Leadership (w połączeniu z Train the Trainers) otrzymała:

• dr Beata Karpińska-Musiał z Instytutu Anglistyki i Amerykanistyki

Natomiast Certyfikaty Advanced Qualifications in Teaching otrzymały dwie akademiczki z Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Gdańskiego:

• dr Jadwiga Bodzińska-Bobkowska Instytutu Filologii Romańskiej,
  • dr Joanna Redzimska z Instytutu Anglistyki i Amerykanistyki.

Trzecia odsłona programu MEiN (wcześniej MNiSW) Mistrzowie Dydaktyki - Masters of Didactics Advanced Program, realizowana  była we współpracy z Uniwersytetem w Groningen oraz University College London. Do programu dostało się łącznie 17 osób z Uniwersytetu Gdańskiego, a certyfikaty ukończenia odebrało 16 pracowników badawczo-dydaktycznych i dydaktycznych.

Projekt trwał niemal dwa lata i obejmował cztery zjazdy szkoleniowe oraz dziesiątki godzin dyskusji, warsztatów i spotkań, które zaowocowały krystalizowaniem się nowych celów i obszarów inicjacji oraz realizacji zmiany w wielu uniwersytetach polskich, a także rodzącymi się przyjaźniami.

Wiele uczelni brało udział w całym programie MofD, jednak ścieżki programu zaawansowanego - Train the Trainers/Educational Leadership oraz Advanced Teaching Qualifications - zgromadziły zaledwie kilkadziesiąt osób z całej Polski. Byli to liderzy i liderki kształcenia, którzy nie boją się torować drogi nowym rozwiązaniom instytucjonalnym, edukacyjnym i strukturalnym wokół dydaktyki w uniwersytetach i akademiach. By ukończyć program zaawansowany, trzeba było wziąć udział w obu poprzedzających go edycjach projektu MofD.

Mistrzowie Dydaktyki

Przeważająca większość absolwentów programu z UG to certyfikowani i praktykujący tutorzy oraz mentorzy akademiccy, którzy współpracują z Centrum Doskonalenia Dydaktycznego i Tutoringu UG w obszarze szkoleń dla nauczycieli i nauczycielek. Razem tworzą aktywną grupę trenerów i trenerek, oddanych profesjonalnej dydaktyce i gotowych rozwijać wspólnie jakość kształcenia w naszej Uczelni.

Opis programu na stronie Uniwersytetu w Groningen

Beata Karpińska-Musiał, oprac. MJ/ZP
Zdjęcie w galerii

Data publikacji: czwartek, 14. Grudzień 2023 - 12:36; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: czwartek, 14. Grudzień 2023 - 12:51; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka