8. edycja Nordic Focus Festival: "Islandia jak z obrazka – film, malarstwo i fotografia" - dyskusję poprowadzi prof. UG Sebastian Konefał

W ramach 8. Nordic Focus Festival zapraszamy na dwa wydarzenia prowadzone przez dr. hab. Jakuba Sebastiana Konefała z Zakładu Filmu i Mediów w Instytucie Badań nad Kulturą na Wydziale Filologicznym UG, znawcę kina islandzkiego, autora książek „Corpus Futuri: Literackie i filmowe wizerunki postludzi” (Gdańsk 2013) i „Kino Islandii. Tradycja i ponowoczesność” (Gdańsk 2016) oraz „Cinema of Iceland: Between Tradition and Liquid Modernity” (2019) oraz redaktora naukowego monograficznego numeru czasopisma „Panoptikum” pt. „Mapowanie Północy”.

Jakub Sebastian Konefał prowadził badania naukowe i wykłady na stypendiach naukowych w Reykjaviku, Trondheim i Tromsø. Zorganizował kilka przeglądów kina islandzkiego w Polsce. Lubi psy, góry i gry komputerowe. Zapraszamy na:

24.11.2023 -Dyskusję "Islandia jak z obrazka – film, malarstwo i fotografia"

• Paneliści: Emiliana Konopka (Utulę THULE); Anita Horowska (fotografka), dr Wiktoria  Michałkiewicz (kuratorka sztuki);

• Prowadzenie: prof. UG, dr hab. Jakub Sebastian Konefał z Zakładu Filmu i Mediów

25.07.2023 - Pokaz filmu "Norwegian Dream" i spotkanie z twórcami filmu: reżyserem Leivem Igorem Devoldem i scenarzystką Justyną Bilik

• Prowadzenie: prof. UG, dr hab. Jakub Sebastian Konefał

Konfał

Autor książek „Corpus Futuri: Literackie i filmowe wizerunki postludzi” (Gdańsk 2013) i „Kino Islandii. Tradycja i ponowoczesność” (Gdańsk 2016), oraz „Cinema of Iceland: Between Tradition and Liquid Modernity” (2019). Redaktor naukowy monograficznego numeru czasopisma „Panoptikum” pt. „Mapowanie Północy”. Prowadził badania naukowe i wykłady na stypendiach naukowych w Reykjaviku, Trondheim i Tromsø. Zorganizował kilka przeglądów kina islandzkiego w Polsce. Lubi psy, góry i gry komputerowe. Autor "Kino Islandii".
Na tegorocznej edycji Nordic Focus Festival poprowadzi dwa wydarzenia:
Dyskusja: Islandia jak z obrazka – film, malarstwo i fotografia
Paneliści: Emiliana Konopka (Utulę THULE); Anita Horowska (fotografka), dr Wiktoria Michałkiewicz (kuratorka sztuki)
📅 24 listopada (piątek), godz. 17:45-18:30, aula 1.43, Wydział Filologiczny UG
oraz
Pokaz filmu Norwegian Dream + spotkanie z twórcami filmu: reżyserem Leivem Igorem Devoldem i scenarzystką Justyną Bilik
📅 25 listopada (sobota), godz. 18:30-20:45, aula 1.43, Wydział Filologiczny UG.

Zdjęcie w galerii

Data publikacji: piątek, 24. Listopad 2023 - 12:37; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: poniedziałek, 27. Listopad 2023 - 09:21; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka