Monografia naukowa Moniki Szuby "Landscape Poetics: Scottish Textual Practice, 1928–Present"

Najnowsza monografia naukowa Moniki Szuby z Instytutu Anglistyki i Amerykanistyki zatytułowana Landscape Poetics: Scottish Textual Practice, 1928–Present ukazała się nakładem wydawnictwa Edinburgh University Press.

Książka stanowi studium relacji między krajobrazem, literaturą i kulturą. Autorka bada pisarstwo i praktykę wybranych autorów szkockich — Nan Shepherd, Norman MacCaig, Kathleen Jamie, Thomas A Clark oraz Alec Finlay — w kontekście humanistyki środowiskowej. Poprzez analizę ich związków ze światem przyrody proponuje namysł nad zmieniającym się postrzeganiem krajobrazów naturalnych i postnaturalnych w tekstach literackich.

Zapraszamy do lektury!

szuba

Data publikacji: poniedziałek, 20. Listopad 2023 - 13:39; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: poniedziałek, 20. Listopad 2023 - 13:43; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka