Akcja "Movember na UG" - fotobudka działa dziś na Filologicznym w budynku Humanki

Z przyjemnością informujemy, że wraz z nadejściem listopada ruszyła kolejna edycja akcji “Movember na UG”. Ta inicjatywa ma na celu podniesienie świadomości na temat zdrowia mężczyzn oraz walkę z dwiema groźnymi chorobami: rakiem prostaty i rakiem jąder.

W poprzednich edycjach naszej akcji, udało nam się wykonać znaczący krok w kierunku promocji zdrowego stylu życia i profilaktyki. Przyczyniły się do tego Władze Uczelni, pracownicy, studenci i sympatycy UG. Rok 2023 przynosi ze sobą jeszcze większą determinację w walce z rakiem prostaty i rakiem jąder. Te dwa rodzaje raka stanowią poważne zagrożenie dla zdrowia mężczyzn.

W ramach akcji “Movember na UG”, w listopadzie każdy zainteresowany będzie miał okazję skorzystać z bezpłatnych badań prostaty i jąder na naszym kampusie. Badania te mają kluczowe znaczenie, ponieważ wczesne wykrycie choroby znacznie zwiększa szanse na skuteczne leczenie.

W tym roku badania odbędą się na Wydziale Zarządzania w Sopocie oraz Wydziale Nauk Społecznych w Gdańsku.

Terminy badań i formularze do zapisów poniżej:

Aby podkreślić nasze zaangażowanie w walkę z rakiem prostaty i jąder, zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w aktywnościach związanych z akcją.
W wybrane dni będzie można wykonać zdjęcia z charakterystycznymi wąsami, co stanowi symboliczny gest solidarności z mężczyznami walczącymi z tymi chorobami

Terminy działania „fotobudki”:

• 13.11. – 9:20-13:20 (WNS)
  • 20.11. – 9:20-13:20 (Biologia)
  • 24.11. – 9:20-13:20 (WZR)
  • 27.11. – 9:20-13:20 (dawny „human”)

Nasza akcja zostanie zakończona imprezą w Klubokawiarni Index, na którą serdecznie zapraszamy wszystkich uczestników. Wszyscy wąsacze otrzymają specjalny prezent.

Movember na UG

Bardzo dziękujemy za pomoc i zaangażowanie Władzom UG, Pracownikom, Studentom, a także naszym partnerom – Fudeko Med i Index Klubokawiarnia.

Data publikacji: poniedziałek, 6. Listopad 2023 - 09:40; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: wtorek, 28. Listopad 2023 - 08:34; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka