Zwycięstwo Wydziału Filologicznego w Akademickim Budżecie Obywatelskim Uniwersytetu Gdańskiego 2023

Kieszonka na Humance - rewitalizacja patio w budynku Wydziałów Filologicznego i Historycznego na częściowo zagospodarowanym terenie zielonym wraz z jego przekształceniem na park kieszonkowy - projekt pracowniczy Aleksandry Hołomej z Biura Dziekana Wydziału Filologicznego -zwyciężył w Akademickim Budżecie Obywatelskim Uniwersytetu Gdańskiego 2023. Koszt projektu to 49 836 zł.

Wnioskodawczyni serdecznie gratulujemy, przypominając, że to już drugie zwycięstwo Wydziału Filologicznego w kategorii  projektów pracowniczych. W roku ubiegłym pierwsze miejsce zajął Park Kieszonkowy przy budynku Neofilologii wnioskowany również przez Aleksandrę Hołomej i już zrealizowany. Zdjęcie poniżej:

Park Kieszonkowy

Akademicki Budżet Obywatelski Uniwersytetu Gdańskiego (”ABO UG”) to projekt, w ramach którego studenci, doktoranci i pracownicy UG mogą zgłaszać swoje pomysły na rozwój infrastruktury uczelni. W konkursie rozdysponowano 200 tys. złotych - po 100 tys. na projekty pracownicze i studenckie.

W kwietniu tego roku społeczność akademicka miała możliwość zgłaszania swoich pomysłów do drugiej edycji budżetu.

Zgłoszone zostały 33 projekty, w tym 22 projekty pracownicze oraz 11 projektów studenckich.  Do etapu głosowania komisja konkursowa zakwalifikowała ostatecznie 27 projektów - 18 w puli projektów pracowniczych, wśród nich zwycięski projekt z Wydziału Filologicznego Kieszonka na Humance , oraz 9 pomysłów studenckich.

Pod koniec września tego zakończono z kolei realizację wszystkich 4 projektów wybranych przez społeczność akademicką w roku ubiegłym, w pierwszej edycji ABO UG:

- Cieszę się, że wszystkie projekty wybrane przez naszą społeczność w pierwszej edycji Akademickiego Budżetu Obywatelskiego udało się zrealizować przed rozpoczęciem głosowania na projekty w obecnej edycji. Mam nadzieję, że stanowić będą one najlepszą wizytówkę tej nowej w naszej uczelni inicjatywy i zachęcą społeczność akademicką do równie aktywnego udziału w głosowaniu w tym roku mówił Prorektor ds. Studentów i Jakości Kształcenia dr hab. Arnold Kłonczyński, prof. UG, który przewodniczył komisji oceniającej projekty.

Wręczenie nagród odbyło się 14 listopada na Wydziale Filologicznym UG. Zwycięskie projekty pracownicze i studenckie z najwyższym poparciem, których łączna suma wynosi po 100 tys. zł w każdej z obu kategorii, zostaną zrealizowane i włączone do planu wydatków uczelni na przyszły rok.

ABO

Galeria zdjęć z wręczenia dyplomów w Akademickim Budżecie Obywatelskim 2023:

Zdjęcie w galerii

Data publikacji: poniedziałek, 16. Październik 2023 - 11:16; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: środa, 15. Listopad 2023 - 12:46; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka