Nasi doktorzy Daria Węsierska i Mieczysław Abramowicz laureatami Konkursu Wydawnictwa UG na najlepszą książkę naukową

Miło nam poinformować, że nasi doktorzy: Daria Węsierska z Instytutu Filologii Romańskiej i Mieczysław Abramowicz, niezrównany znawca tematyki żydowskiej w Gdańsku, zostali laureatami Konkursu Wydawnictwa Uniwersytetu Gdańskiego na najlepszą książkę naukową wydaną w 2022.

Konkurs Wydawnictwa Uniwersytetu Gdańskiego na najlepszą książkę naukową, dydaktyczną i przedstawiającą rezultaty pracy doktorskiej wydanej w 2022 roku został rozstrzygnięty. Wśród zgłoszonych do konkursu książek nagrodzone zostały następujące publikacje.

• Najlepsza książka naukowa:

I miejsce: Mieczysław Abramowicz, Teatr żydowski w Gdańsku 1876-1968

II miejsce: Joanna Czerepko, Zakupy transgraniczne — uwarunkowania rozwoju

III miejsce: Daria Węsierska, Modele życia szczęśliwego w archaicznej i klasycznej poezji greckiej

• Najlepsza książka dydaktyczna:

I miejsce: Tomasz Swebocki, Agnieszka Manikowska, Elżbieta Adamska, Daria Łada, Księga doświadczeń Naukowego Koła Chemików Uniwersytetu Gdańskiego

II miejsce: Prawo cywilne — zobowiązania. Kazusy, orzecznictwo, materiały, red. Ewa Bagińska, Paulina Wyszyńska-Ślufińska

III miejsce: Jarosław Waśniewski, Jędrzej Strumiłło, Róża Szawłowska, Projektowanie działalności podmiotów leczniczych

• Najlepsza książka przedstawiająca rezultaty pracy doktorskiej:

I miejsce: Zatoka Pucka. Tom I. Aspekty geologiczne i fizyczne, Zatoka Pucka. Tom II. Aspekty chemiczne, Zatoka Pucka. Tom III. Aspekty świata ożywionego, red. Jerzy Bolałek, Dorota Burska

II miejsce: Elżbieta Babula, Teoria perspektywy. Aspekty behawioralne i modelowanie preferencji

III miejsce: Patryk Kaczmarek, Finanse po pandemii. Bankowość, kapitał, nadzór

Główną nagrodą w konkursie dla laureatów wszystkich kategorii jest prawo opublikowania nieodpłatnie w Wydawnictwie Uniwersytetu Gdańskiego kolejnej książki w okresie 7 lat od rozstrzygnięcia konkursu. Nagrodami za 2. i 3. miejsce są wybrane przez laureata egzemplarze książek opublikowanych w Wydawnictwie (odpowiednio za kwotę 600 zł i 300 zł). Nagrody zostaną wręczone podczas wydziałowych inauguracji roku akademickiego. Serdecznie gratulujemy laureatom!

Oficjalne wręczenie dyplomów odbyło się podczas Inauguracji Roku Akademickiego 2023/2024 3 października w Bibliotece Uniwersytetu Gdańskiego.

Naszym Laureatom związanym z Wydziałem Filologicznym serdecznie gratulujemy!

Data publikacji: wtorek, 3. Październik 2023 - 14:09; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: środa, 18. Październik 2023 - 13:33; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka