"Zeszyt czasów żałoby" - opowiadania i wiersze naszego doktoranta Szymona Kamińskiego

Zapraszamy do lektury debiutanckiej książki Szymona Kamińskiego pt. „Zeszyt czasów żałoby”. To zbiór wierszy, opowiadań i notatek, wydanych nakładem Wydawnictwa Agrafka. Szymon Kamiński jest, absolwentem filologii polskiej na Wydziale Filologicznym UG, doktorantem Szkoły Doktorskiej Nauk Humanistycznych i Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego w dyscyplinie literaturoznawstwo, pisze rozprawę doktorską "Dyskurs katastrofy klimatycznej na wybranych przykładach współczesnej polskiej literatury pięknej i non-fiction" pod opieką promotorską dr hab. Anny Filipowicz, prof. UG.

„Zeszyt czasów żałoby” - „ to ciekawa kompozycja wierszy, przemyśleń i krótkich opowiadań, których tematyką przewodnią jest proces umierania, śmierć oraz radzenie sobie z targającymi nas emocjami w czasie przeżywania żałoby” - pisze  wydawca. Tematy te, które dotykają każdego człowieka na jakimś etapie życia, w książce Szymona Kamińskiego zostały w sposób twórczy przepracowane.

Cały tom przyjął chaotyczną i ulotną strukturę zeszytowych zapisków, w których przeplatają się różne formy literackie. Dzięki temu książka pozwala na spokojne rozmyślania i przeżywanie kolejnych emocji, tak jak w prawdziwym życiu.

Zapraszamy do lektury!

z

Zdjęcie w galerii
Pokaż rejestr zmian

Data publikacji: czwartek, 7. Wrzesień 2023 - 10:56; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: czwartek, 21. Wrzesień 2023 - 08:59; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka