Znaczący awans czasopism naukowych Wydziału Filologicznego w punktacji MEiN

Miło nam poinformować , że w najnowszej punktacji Ministerstwa Edukacji i Nauki, opublikowanej 17 lipca 2023 roku, wydziałowe czasopisma naukowe znacząco awansowały.

Trzy czasopisma, które dotychczas miały punktację 40, obecnie uzyskały 70 punktów, co należy poczytać za znaczący sukces. Są to:

• „Beyond Philology” wydawane w Instytucie Anglistyki i Amerykanistyki,
  • „Cahiers Erta”, wydawane w Instytucie Filologii Romańskiej
  • oraz „Język-Szkoła-Religia”, wydawane w Instytucie Filologii Polskiej.

Natomiast cztery inne czasopisma naukowe Wydziału Filologicznego, wyceniane do tej pory najniżej tzn. na 20 punktów, obecnie otrzymały punktację 40. Są to:

• „Studia Rossica Gedanansia”, wydawane przez Instytut Rusycystyki i Studiów Wschodnich,
  • „Studia Germanica Gedanensia”, wydawane w Instytucie Filologii Germańskiej
  • „Studia Scandinavica” wydawane przez Instytut Skandynawistyki i Fennistyki

• „Panoptikum”, czasopismo filmoznawcze Instytutu Badań nad Kulturą.

Miło nam poinformować także, że czasopismo naukowe Instytutu Filologii Polskiej Wydziału Filologicznego "Jednak Książki" zostało po raz pierwszy odnotowane na liście czasopism punktowanych z punktacją 20.

Redaktorom czasopism naukowych Wydziału Filologicznego serdecznie gratulujemy!

Data publikacji: czwartek, 31. Sierpień 2023 - 13:11; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: piątek, 1. Wrzesień 2023 - 11:19; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka