Prawie 760 tysięcy na projekt „FLEvolution” zespołu dr Katarzyny Kotowskiej – dofinansowanie w ramach programu ERASMUS+

Projekt FLEvolution - Współczesna literatura francuska jako narzędzie uczenia się i nauczania języka francuskiego na poziomie zaawansowanym (umiejętności XXI wieku w dydaktyce)/ FLEvolution - XXI st Century Skills in French Languages Learning and Teaching on higher levels through Contemporary French Literature pod kierunkiem dr Katarzyny Kotowskiej z Zakładu Literatur Romańskich Instytutu Filologii Romańskiej na Wydziale Filologicznym UG, został dofinansowany w ramach Erasmus+. Partnerstwo współpracy w sektorze szkolnictwa wyższego.

Projekt wpisuje się w działanie: stymulowanie innowacyjnych praktyk w zakresie uczenia się i nauczania. Warto dodać, że w tym przedsięwzięciu uczestniczą również prestiżowe instytucje partnerskie - Maison des écrivains et de la littérature z Paryża we Francji oraz Universitaet Innsbruck z Innsbrucka w Austrii.

Projekt „FLEvolution” dąży do promowania nauczania i nauki języka francuskiego na poziomach zaawansowanych z wykorzystaniem współczesnej literatury francuskiej. Jego głównym celem jest rozwijanie umiejętności językowych i stylistycznych uczestników, przy jednoczesnym zwracaniu uwagi na aspekty międzykulturowe oraz umiejętności XXI wieku w dydaktyce.

W ramach „FLEvolution” powstaną trzy cykle, w których studenci z polskich, austriackich i francuskich uczelni utworzą międzynarodowe grupy. Wspólnie z tutorami przygotują zadania i ćwiczenia językowo-stylistyczne oparte na współczesnej literaturze francuskiej. Projekt obejmuje również szkolenia online i na żywo, seminaria z pisarzami, spotkania networkingowe oraz mobilność studentów między uczelniami partnerskimi.

Głównymi rezultatami projektu będzie opracowanie platformy edukacyjnej o nazwie „FLEvolution”, która będzie narzędziem do nauki języka francuskiego. Platforma zostanie umieszczona na stałe na serwerze Uniwersytetu Gdańskiego. Dodatkowo projekt przyniesie kulturowe i praktyczne korzyści uczestniczącym w nim studentom oraz pomoże w tworzeniu inkluzywnej i zorientowanej na przyszłość sieci dla pracowników projektu. Ponadto „FLEvolution” uwzględnia zielone praktyki, czyli działania cyfrowe i publikacje, które będą realizowane w sposób przyjazny dla środowiska.

Całkowita kwota dofinansowania wynosi 250 000 euro, w tym budżet projektu to 168 400 euro (prawie 760 000 zł).

Erasmus+ to inicjatywa Unii Europejskiej wspierająca wymianę edukacyjną. W jej ramach można nie tylko uczyć się za granicą lub wziąć udział w zagranicznej mobilności zawodowej, ale także realizować międzynarodowe projekty edukacyjne.

Dr Katarzynie Kotowskiej i dr Jadwiga Bodzińska-Bobkowska z Instytutu Filologii Romańskiej na Filologicznym oraz całemu zespołowi gratulujemy uzyskania dofinansowania oraz życzymy powodzenia w realizacji tego ambitnego projektu. Mamy nadzieję, że osiągnięcia naukowe wynikające z tej inicjatywy przyczynią się do rozwoju nauki i wzmocnią pozycję Uniwersytetu Gdańskiego na arenie międzynarodowej.

Biuro Wsparcia Przygotowania Projektów – Inkubator Projektowy
Zdjęcie w galerii

Data publikacji: środa, 2. Sierpień 2023 - 08:27; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: środa, 2. Sierpień 2023 - 09:06; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka