Wydział Filologiczny prowadzi najpopularniejsze kierunki na UG!

Wydział Filologiczny prowadzi 26 kierunków studiów cieszących się największą popularnością wśród Kandydatów na Uniwersytet Gdański. 6 naszych kierunków studiów znalazło się w pierwszej 10. najbardziej popularnych kierunków studiów stacjonarnych I stopnia w ubiegłorocznej rekrutacji na Uniwersytet Gdański.

Na studia licencjackie ubiegało się średnio prawie 5,6 kandydata na jedno miejsce, zaś na 5 kierunków studiów licencjackich niestacjonarnych 3,5 kandydata na jedno miejsce.

W czołówce znalazły się:

1. Japonistyka - 21,36 osób na jedno miejsce, co stanowi absolutny hit tegorocznej rekrutacji
  2. Skandynawistyka (norweska i szwedzka ścieżka językowa) - 15,5
  3. Kryminologia - 13,4
  4. Dziennikarstwo i komunikacja społeczna - 12,5
  5. Psychologia - 12
  6. Informatyka (profil ogólnoakademicki) - 11
  7. Iberystyka - 11,4
  8. Zarządzanie instytucjami artystycznymi menedżerskimi - 11,4
  9. Filologia angielska - 10,6
  10. Wiedza o filmie i kulturze audiowizualnej - 9,2, a na
  11. pozycji Produkcja form audiowizualnych - 9 osób na jedno miejsce.

Całą ofertę edukacyjna znajdziecie na Stronie rekrutacji Uniwersytetu Gdańskiego i w Folderze Wydziału Filologicznego 2024/25.

Rekrutacja odbywa się za pośrednictwem Internetowej Rejestracji Kandydatów.

Wszystkiego dowiecie się na Dniach otwartych Wydziału Filologicznego.

Program dzisiejszego drugiego Dnia otwartego 13 marca na Filologicznym! Zapraszamy!

Studiujcie na Filologicznym! Zapraszamy!

Data publikacji: wtorek, 25. Lipiec 2023 - 09:23; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: środa, 13. Marzec 2024 - 08:35; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka