Japonistyka najpopularniejszym kierunkiem w rekrutacji na UG - 20 osób na miejsce!

Tegoroczna rekrutacja pokazała, że Japonistyka jest atrakcyjną formą kształcenia dla przyszłych studentów.  W rekrutacji na kierunek zarejestrowano 20 osób na miejsce. Jest to kierunek wymagający. Od samego początku duży nacisk będzie położony na zajęcia rozwijające kompetencje językowe: kształtowanie sprawności pisania, czytania, rozumienia i mówienia w języku japońskim. Na zajęciach poza językiem studenci będą rozwijać swoją wiedzę o Japonii, jej geopolitycznym usytuowaniu, historii, a w późniejszym czasie o kulturze, gospodarce i innych aspektach potrzebnych do zrozumienia społeczeństwa japońskiego.

Opiekunem nowo powstałego kierunku jest dr Jacek Splisgart, kierownik Zakładu Kultury i Języków Azji Wschodniej w Instytucie Rusycystyki i Studiów Wschodnich na Wydziale Filologicznym UGUG.

Sukces rekrutacji na kierunek japonistyka odnotowały media m.in.:

Zdjęcie w galerii

Data publikacji: poniedziałek, 24. Lipiec 2023 - 10:00; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: poniedziałek, 24. Lipiec 2023 - 10:05; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka