Międzynarodowa i multidyscyplinarna konferencja naukowa "Kongres Młodej Nauki" 6-8 lipca 2023

Kongres Młodej Nauki jest cykliczną międzynarodową i multidyscyplinarną konferencją naukową, która odbywa się na Uniwersytecie Gdańskim.

W ramach wydarzenia, w kilkudziesięciu panelach oraz sesji posterowej, młodzi naukowcy zaprezentują wyniki swoich badań, przedyskutują swoje tezy, oraz przede wszystkim nawiążą kontakty  i rozwiną  się naukowo.

Tematyka wystąpień w ramach konferencji nie jest ograniczona – przewidziane są wystąpienia z zakresu nauk ścisłych, eksperymentalnych, humanistycznych, społecznych i innych, a o wysoką jakość prezentacji dbają uznani naukowcy tworzący komitet naukowy.

Nowością w tegorocznej edycji kongresu są dwa panele o charakterze międzynarodowym. Pierwszym z nich jest panel „Ukraina - Polska, Polska - Ukraina, wspólne perspektywy - polityka, kultura, gospodarka” przygotowany wspólnie z Odeskim Uniwersytetem Narodowym im. Ilji Miecznikowa w Odessie.

Kolejnym panelem o tematyce międzynarodowej w trakcie którego referaty będą wygłaszane po angielsku jest panel „Morze w perspektywie interdyscyplinarnej”. Panel związany jest z udziałem Uniwersytetu Gdańskiego w Konsorcjum SEA – EU wspólnie z ośmioma nadmorskimi uniwersytetami z Europy. W związku z tym tematyka panelu skupia się na  morzu nie ograniczając się do żadnego z jego aspektów. Udział w panelu pozwoli nie tylko na wysłuchanie interesujących wystąpień, ale także wygłoszenie swoich tez przed naukowcami z różnych państw.

Udział w Kongresie to nie tylko możliwość rozwoju naukowego, ale także  udziału w interesujących dyskusjach na bieżące tematy. W ubiegłym roku na panelach plenarnych rozmawiano między innymi o karierze młodych naukowców, roli kobiet w funkcjonowaniu uczelni, czy kwestiach tego na ile współcześnie uczelnie mogą sprostać wyzwaniom rzeczywistości. W tym roku planujemy kolejne interesujące dyskusje, których tematy znajdziecie Państwo na stronie Kongresu - https://kongresmlodejnauki.pl

Wstęp dla wszystkich chętnych na wykłady i panele w ramach Kongresu jest bezpłatny. Osoby, które chcą wziąć udział w punktach dodatkowych z wyżywieniem oraz uzyskać możliwość zakwaterowania w niższej cenie muszą wypełnić formularz: https://forms.office.com/e/sHn7DNiJB

Zdjęcie w galerii

Data publikacji: wtorek, 27. Czerwiec 2023 - 13:47; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: wtorek, 27. Czerwiec 2023 - 13:51; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka