Najnowszy numer „Gazety Uniwersyteckiej”, m.in.: Profesor Małgorzata Czermińska "Artystka w sztuce uczenia"

W najnowszym numerze "Gazety Uniwersyteckiej" znajdziecie Państwo relację z wystawy „Profesor Małgorzata Czermińska i jej środowisko. Osoby – tematy – pasje” pod tytułem "Artystka w sztuce uczenia" oraz trzy eseje Mistrzyni i jej uczniów zebrane pod wspólnym tytułem "Refleksje nad przemianami warsztatu filologa w esejach towarzyszących wystawie", a są to:

• Małgorzata Czermińska "Techniczne przemiany warsztatu polonisty"
  • Magdalena Horodecka "Od filologii druku i papieru do filologii na ekranach"
  • Tomasz Tomasik "Sensualne przemiany warsztatu polonisty".

W numerze także wywiady z Profesor Honorową Uniwersytetu Gdańskiego Małgorzatą Czermińską pt. "Współhumanizm jako sposób postrzegania świata", a także wywiady z prof. Małgorzatą Omilanowską-Kiljańczyk, prof. Katarzyną Skrzypińską oraz pisarką Sylwią Chutnik - autorką książki "Kwestia charakteru. Bojowniczki z getta warszawskiego".

W numerze znalazł się także Miesiąc Praw Kobiet na Uniwersytecie Gdańskim ze zdjęciami ambasadorek tej akcji m.in. dziekan Wydziału Filologicznego, dr hab. Urszuli Patockiej-Sigłowy, prof. UG.

Numer jest dostępny na stronie internetowej "Gazety Uniwersyteckiej".  Zapraszamy do lektury.

Data publikacji: środa, 7. Czerwiec 2023 - 11:21; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: piątek, 16. Czerwiec 2023 - 10:01; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka