Sopocka LIMONiada - feta i odsłonięcie tablicy pamiątkowej Profesora Jerzego Limona w Sopocie

Sopocka LIMONiada zawładnęła miastem Sopot  w piątek i sobotę 2 i 3 czerwca 2023. Pamięć Profesora Jerzego Limona uczcili zarówno mieszkańcy miasta, jak i przedstawiciele środowiska akademickiego z Rektorem Uniwersytetu Gdańskiego, prof. dr. hab. Piotrem Stepnowskim na czele.

Performance pod kościołem Św. Jerzego w Sopocie, barwny pochód artystyczno-teatralny ulicami miasta, odsłonięcie tablicy pamiątkowej Profesora Jerzego Limona na rodzinnym domu przy ul. Haffnera 53, spotkania i koncert jazzowy, te wszystkie wydarzenia zorganizowano by uczcić pamięć niezwykłego człowieka, twórcy Teatru Szekspirowskiego w Gdańsku, znakomitego wykładowcy Wydziału Filologicznego UG — Profesora Limona! Wizjonera, pisarza, tłumacza i współzałożyciela Fundacji Teatrum Gedanense.

Sopocka LIMONiada w duchu (A jakże!) szekspirowskim zgromadziła barwny tłum: postaci z powieści Jerzego Limona "Münchhauseniada", postaci z dramatów mistrza ze Stratfordu oraz wielbicieli osoby i twórczości Profesora.

Organizatorem obchodów była Fundacja Theatrum Gedanense: www.ftg.pl

Fot. Art&Action Photography Dawid Linkowski. Materiały promocyjne Teatru Szekspirowskiego

Data publikacji: wtorek, 6. Czerwiec 2023 - 08:18; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: piątek, 16. Czerwiec 2023 - 10:22; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka