Wyróżnienie PAN dla dr Sylwii Dobkowskiej za książkę "Performance of Absence in Theatre, Performance and Visual Art"

Dr Sylwia Dobkowska z Instytutu Anglistyki i Amerykanistyki na Wydziale Filologicznym znalazła się w czwórce naukowców z Uniwersytetu Gdańskiego, którzy zostali laureatami konkursu o Nagrodę Oddziału PAN w Gdańsku dla młodych naukowców za najlepszą pracę twórczą opublikowaną w 2022 r.

Wyróżnienie w zakresie nauk humanistycznych i społecznych za publikację pt. Performance of Absence in Theatre, Performance and Visual Art. Routledge otrzymała dr Sylwia Dobkowska z Instytutu Anglistyki i Amerykanistyki Wydziału Filologicznego.

Przeczytaj rozmowę z Larueatką: "Teatr i rzeczywistość stale się przenikają. To jest fascynujące".

W zakresie nauk biologicznych i rolniczych nagrodę za publikację In vitro reconstitution reveals a key role of human mitochondrial EXOG in RNA primer processing. Nucleic Acids Research otrzymała dr Anna Karłowicz z Instytutu Biotechnologii UG Międzyuczelnianego Wydziału Biotechnologii UG i GUMed.

Wyróżnienie w zakresie nauk ścisłych i o Ziemi za publikację pt. Atlantification alters the reproduction of jellyfish Aglantha digitale in the European Arctic. Limnology and Oceanography otrzymał dr Maciej K. Mańko z Katedry Biologii Morza i Biotechnologii Wydziału Oceanografii i Geografii. ("Specjalista od meduz, zapalony nurek. Wybitni i utalentowani" rozmowa z laureatem)

Nagroda za publikację za publikację Gallium Mesoporphyrin IX-Mediated Photodestruction: A Pharmacological Trojan Horse Strategy to Eliminate Multidrug-Resistant Staphylococcus Aureus. Molecular Pharmaceutics w zakresie nauk medycznych powędrowała natomiast do mgr Kludii Szymczak z Instytutu Biotechnologii UG Międzyuczelnianego Wydziału Biotechnologii UG i GUMed.

Laureatom serdecznie gratulujemy!

Data publikacji: poniedziałek, 5. Czerwiec 2023 - 11:55; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: piątek, 16. Czerwiec 2023 - 11:07; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka