Dr Martyna Wielewska-Baka prowadziła warsztaty na Uniwersytecie An-Najah w Palestynie w ramach Erasmus+

Na początku maja 2023 roku dr Martyna Wielewska-Baka z Instytutu Filologii Polskiej na Wydziale Filologicznym UG wizytowała na Uniwersytecie An-Najah w Nablusie (Palestyna), gdzie poprowadziła zajęcia dla studentów i studentek w Instytucie Komunikacji i Mediów Cyfrowych w ramach programu Erasmus+.

Jak warunki wojny i okupacji wpływają na pracę dziennikarza, standardy obiektywności i rzetelności? Z jakimi zagrożeniami muszą mierzyć się przyszli dziennikarze? które ograniczenia powodowane są przez trudne relacje z Izraelem, a które przez niestabilną sytuację wewnątrz palestyńską? Czy i jak osobiste, rodzinne i społeczne doświadczenia mogą stać się atutem w przyszłym zawodzie? - te i inne pytania stały się tematem warsztatów prowadzonych w Nablusie.

Na zdjęciach: Prof. Ra’fat Jallad, dziekan Wydziału Ekonomii i Nauk Społecznych; dr Farid Abudheir z Instytutu Komunikacji i Mediów Cyfrowych; dr Amjad El-Qanni, koordynator programu Erasmus+; studenci z Instytutu Komunikacji i Mediów Cyfrowych

Zdjęcie w galerii

Data publikacji: poniedziałek, 22. Maj 2023 - 13:04; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: poniedziałek, 22. Maj 2023 - 13:11; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka