Premiera „Damy Pikowej” w wykonaniu studentów Studenckiego Koła Sympatyków Dziedzictwa Słowiańskiego „Aoryst”

Studenckie Koło Sympatyków Dziedzictwa Słowiańskiego „Aoryst” zrealizowało spektakl teatralny w języku rosyjskim inspirowany opowiadaniem Aleksandra Puszkina zatytułowanym „Dama Pikowa”.

Premiera przedstawienia w reżyserii dr Tatiany Kananowicz ze scenariuszem Zuzanny Krzyżelewskiej w wykonaniu studentów Instytutu Rusycystyki i Studiów Wschodnich miała miejsce 25 maja w Sali Teatralnej im. Jerzego Limona na Wydziale Filologicznym ul. Wita Stwosza 51.

Spektakl, który przygotowano z okazji Święta Słowiańskiego Piśmiennictwa i Kultury, został nagrodzony owacją na stojąco!

z

„Dama Pikowa”: Spokojny i opanowany Germann dowiaduje się o istnieniu tajemnicy, dzięki której mógłby się wzbogacić. Posiadaczką tajemnicy jest stara hrabina. Germann obmyśla sprytny plan przedostania się do domu staruszki i pozyskania odpowiedzi na swoje pytania. Do czego jest zdolny? Czy miłość, litość, empatia cokolwiek znaczą w obliczu dużych pieniędzy i obsesji na punkcie wzbogacenia się?
Reżyseria – dr Tatiana Kananowicz
Scenariusz – Zuzanna Krzyżelewska
Tłumaczenie na język polski – Jakub Formela i Aleksandra Sarnowska
Występują:
  • Detektyw śledczy – Mikołaj Idzik
  • Policjant – Maja Grzelak
  • Germann – Karol Strzelecki
  • Liza – Ilona Yakubovich
  • Hrabina – Anna Trubina
  • Przyjaciółka młodej hrabiny – Julia Derda
  • Tomska – Patrycja Katzur
  • Narumowa – Ewelina Adamska