Rekrutacja do Programu MOST

Tylko do 15 maja trwa rekrutacja do program mobilności studentów i doktorantów MOST! Jeśli chcecie rozpocząć swoją semestralną lub całoroczną przygodę na innej uczelni niż macierzysta, nie przegapicie tego terminu.

MOST to program mobilności studentów i doktorantów. Od 1999 r. cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem, umożliwiając studiowanie przez semestr lub cały rok akademicki na jednej z ponad dwudziestu, polskich uczelni partnerskich.

Umożliwia on studiowanie na uczelni przyjmującej zarówno na takim samym kierunku jak na uczelni macierzystej, ale także na kierunku pokrewnym, a skorzystanie z oferty programu jest możliwe nawet wtedy, gdy było się już uczestnikiem Programu Erasmus.

Aby aplikować do programu należy wejść na stronę: https://irkmost.amu.edu.pl/pl/home/

Kto może wziąć udział w programie?

• Studenci po ukończeniu drugiego semestru jednolitych studiów magisterskich
  • Studenci po ukończeniu drugiego semestru studiów na studiach I stopnia
  • Studenci po ukończeniu pierwszego semestru na studiach II stopnia
  • Doktoranci po ukończeniu pierwszego roku studiów doktoranckich

Rekrutacja na MOST odbywa się dwa razy w roku: od 15 kwietnia do 15 maja (rekrutacja na semestr zimowy i cały rok akademicki), od 31 października do 30 listopada (rekrutacja na semestr letni).

MOST daje możliwość:

• realizacji programu studiów na uczelni innej niż macierzysta;
  • wyboru dodatkowych, związanych z zainteresowaniem Studentki/Studenta, zajęć dydaktycznych;
  • nawiązania kontaktu ze specjalistami w danej dziedzinie, pracującymi na uczelni innej niż macierzysta;
  • korzystania z księgozbioru innej uczelni, wykonywania kwerend bibliotecznych poza ośrodkiem macierzystym;
  • prowadzenia badań do pracy seminaryjnej, magisterskiej, czy dysertacji doktorskiej w środowisku powiązanym z przedmiotem analiz;
  • nawiązania kontaktów ze środowiskiem naukowym innego wydziału, instytutu, katedry;
  • wykazania się, także przed przyszłym pracodawcą, umiejętnością adaptacji do nowych warunków, mobilnością.

Więcej szczegółowych informacji o rekrutacji i ofercie programu MOST:

Oprac. EMW/Zespół Prasowy UG

Data publikacji: piątek, 28. Kwiecień 2023 - 13:54; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: piątek, 28. Kwiecień 2023 - 13:54; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka