Studenci i pracownicy Wydziału Filologicznego uhonorowani na Gali Wyróżnień za Pracę „Pro Bono” na Rzecz Pomocy Ukrainie

Dzień Radcy Prawnego, 18.04.2023

W Dniu Radcy Prawnego 18 kwietnia na Wydziale Prawa i Administracji odbyła Gala Wyróżnień za Pracę „Pro Bono” na Rzecz Pomocy Ukrainie. Wyróżnienia i podziękowania otrzymali studenci, wolontariusze z Wydziału Filologicznego za tłumaczenie ukraińskich uchodźców wojennych, co często owocowało pomocą prawną, zmianą statusu i jakości ich życia w Polsce.

Wydarzenie odbyło się współpracy z Okręgową Izbą Radców Prawnych w Gdańsku, Urzędem Pracy w Gdańsku, Urzędem Marszałkowskim i Urzędem Miasta Gdańsk.

Podziękowania, tłumaczom z Wydziału Filologicznego oraz naszym pracownikom wolontariacko zaangażowanym w pomoc uchodźcom: dr. hab. Arturowi Nowaczewskiemu, prof. UG, z Instytutu Filologii Polskiej i dr Svetlanie Pavlenko z Instytutu Rusycystyki i Studiów Wschodnich, a także  radcom prawnym i aplikantom radowskim działającym pro bono w ramach nieodpłatnej pomocy prawnej udzielanej uchodźcom z Ukrainy, wręczyli Magdalena Witkowska, dziekan Okręgowej Izby Radców Prawnych w Gdańsku,  Monika Chabior, zastępczyni Prezydenta Miasta Gdańska ds. rozwoju społecznego i równego traktowania, Mieczysław Struk, marszałek Województwa Pomorskiego oraz dr hab. Wojciech Zalewski, prof. UG, dziekan Wydziału Prawa i Administracji.

Naszym studentom i pracownikom serdecznie dziękujemy i gratulujemy!

Studenci Wydziału Filologicznego wyróżnieni za Pracę „Pro Bono” na Rzecz Pomocy Ukrainie:

• Kosouliev Krystian
  • Kopyltsova Viktoriia
  • Simanowskaia Alisa
  • Kluczek Natalia

Gala Wyróżnień za Pracę „Pro Bono” na Rzecz Pomocy Ukrainie:

Data publikacji: piątek, 21. Kwiecień 2023 - 11:15; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: czwartek, 27. Kwiecień 2023 - 13:44; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka