Profesor Kōji Morita, dyrektor polonistyki na Tokyo University of Foreign Studies, wygłosił wykład "Nasza mała Polska"

Profesor Kōji Morita, dyrektor jedynej w Japonii polonistyki na najstarszym tokijskim uniwersytecie - Tokyo University of Foreign Studies - wygłosił wykład dla studentów Wydziału Filologicznego zatytułowany "Nasza mała Polska czyli polonistyka TUFS  - centrum nauczania języka polskiego jako obcego".

Gościa powitały dr hab. Urszula Patocka-Sigłowy, prof. UG, dziekan Wydziału Filologicznego, a także dr hab. Ewa Czaplewska, prof. UG, z Instytutu Logopedii i dr Irena Chawrilska, dyrektor Akademickiego Centrum Języka Polskiego i Kultury Polskiej dla Cudzoziemców.

Profesor Kōji Morita odwiedził Wydział Filologiczny na zaproszenie Akademickiego Centrum Języka Polskiego i Kultury Polskiej dla Cudzoziemców oraz Wydziału Filologiczny Uniwersytetu Gdańskiego celem nawiązania bliższej współpracy w zakresie dydaktyki języków obcych i badań naukowych.

Zdjęcie w galerii

Data publikacji: piątek, 21. Kwiecień 2023 - 08:10; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: piątek, 28. Kwiecień 2023 - 13:32; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka