Nowy paryski numer „Schulz/Forum”

Po dłuższej nieobecności „Schulz/Forum” nr 17–18 jest w drukarni i trafi do sprzedaży w kwietniu. Tematem przewodnim podwójnego numeru jest Paryż. „Paryż turystyczny”, w którym Schulz spędził ponad trzy tygodnie latem 1938 roku. Ale też „inny Paryż” – miasto nowych idei artystycznych i filozoficznych, które nie były Schulzowi obce. Już teraz zachęcamy do lektury wersji elektronicznej.
W numerze:
Dotknięcie Paryża (sr)
[odczytania]
Hélène Martinelli, „Bruno Schulz i informe. Intermedialna nieaktualność”, przeł. Martyna Zapolnik Jakub Orzeszek, „Płeć i słowa. Różnicowanie Schulza”
Ariko Kato, „Obraz w obrazie i rama. Schulz wobec tradycji”, przeł. Anna Trzaska
[inicjacje schulzowskie]
Lisa Freieck, „Między radykalnym od-graniczeniem a krytycznym dystansem. Dekonstrukcyjne adaptacje mitu w prozie Brunona Schulza”, przeł.
Katarzyna Lukas
[paralele i konteksty]
Irena Chawrilska, „Rzeźba czy ruina? O Schulzu Foera”
Tomasz Szerszeń, „O zjadaniu Innych”