Profesor Miłosława Borzyszkowska-Szewczyk i dr Marta Turska laureatkami Nagrody Prezydenta Miasta Gdańska w Dziedzinie Kultury

Dr hab. Miłosława Borzyszkowska-Szewczyk, prof. UG, i dr Marta Turska z Instytutu Filologii Germańskiej na Wydziale Filologicznym otrzymały Nagrodę Prezydent Miasta Gdańska w Dziedzinie Kultury „w uznaniu za charyzmę i najwyższej klasy profesjonalizm w pracy nad kształtowaniem gdańskiej kultury”, a także za zorganizowanie w 2022 roku obchodów 95. rocznicy urodzin Güntera Grassa w Gdańsku oraz za inne inicjatywy popularyzujące twórczość Noblisty w Polsce i za granicą.

Wręczenie nagród odbyło się 13 kwietnia 2023 roku w Instytucie Kultury Miejskiej (Długi Targ 39/40), przy okazji promocji książki "Wędrówki z Günterem Grassem. Literacka kartografia Miasta". Dr hab. Miłosława Borzyszkowska-Szewczyk, prof. UG, i dr Marta Turska są autorkami książki "Wędrówki z Günterem Grassem. Literacka Kartografia Miasta" (wersja anglojęzyczna: "Walking With Günter Grass. A Literary Mapping Of The City") oraz organizatorkami Gdańskich Grassowań_2022.

Książka jest pokłosiem projektu badawczo-animacyjnego zrealizowanego przez Pracownia Badań nad Narracjami Pamięci Pogranicza / Instytut Filologii Germańskiej UG i Stowarzyszenie Güntera Grassa w Gdańsku z szeregiem partnerów pod kierownictwem Miłosławy Borzyszkowskiej-Szewczyk. Wydawcą publikacji jest Instytut Kaszubski w Gdańsku.

Nagrody wręczyła Ewa Adamska, kierownik Referatu ds. Mecenatu Kultury w Urzędzie Miasta Gdańsk 13 kwietnia, w ósmą rocznicę śmierci „pisarza z Wrzeszcza” w Instytucie Kultury Miejskiej w Gdańsku.

Pani Profesor i Pani Doktor serdecznie gratulujemy!

Zdjęcie w galerii

Data publikacji: czwartek, 6. Kwiecień 2023 - 08:02; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: środa, 19. Kwiecień 2023 - 12:55; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka